Koniec rewitalizacji Parku Ludowego w Miechowicach. Powstał nowy plac zabaw, a alejki przeszły remont

W miechowickim Parku Ludowym zakończyła się rewitalizacja. W ramach inwestycji powstały nowy plac zabaw i siłownia zewnętrzna, stanęły nowe ławki i kosze na śmieci, wyremontowane i doświetlone zostały alejki. Rewitalizacja pochłonęła 3 miliony złotych.

Park Ludowy w Miechowicach przeszedł modernizację

Park Ludowy W Miechowicach i Pałac Tiele-Wincklerów na jego terenie to jedno z najczęściej odwiedzanych miejsc w Bytomiu. Piękno parku, jego florę i faunę można było dotychczas podziwiać tylko w trakcie dnia, zakończona niedawno modernizacja umożliwi odwiedzanie parku również w długie jesienne i zimowe wieczory.

- Przeprowadziliśmy szereg prac, które mają sprawić, by miechowicki park się atrakcyjniejszy dla odwiedzających go mieszkańców i turystów - mówi Michał Bieda, zastępca prezydenta Bytomia. - Odnowa Parku Ludowego była realizowana w ramach dużego unijnego projektu obejmującego rewitalizację terenów w Śródmieściu, Bobrku, Miechowicach i Rozbarku. Jego wartość wyniosła ponad 7,8 mln zł - dodaje wiceprezydent Michał Bieda.

W ramach prac przebudowano alejki parkowe, wybudowano plac zabaw, siłownię zewnętrzną, zamontowano nowe ławki, kosze na śmieci, oświetlenie oraz monitoring. Rozbudowana została nie tylko strefa rekreacji dla dzieci w różnym wieku, ale także strefa sportowa. Pojawiły się w niej także urządzenia, z których mogą korzystać osoby z niepełnosprawnościami oraz seniorzy.

- Jedną z najważniejszych inwestycji zrealizowanych w ramach projektu „Stworzenie przyjemnych i bezpiecznych przestrzeni dla mieszkańców Bytomia - etap II” była budowa oświetlenia na terenie Parku Ludowego. W sumie postawiono aż 171 lamp oraz zamontowano 98 czujników ruchu zewnętrznego i monitoring. Dzięki tym zmianom park można odwiedzać również wieczorami, a miejsce to z pewnością stało się bezpieczniejsze - informuje bytomski magistrat.

Na nowym placu zabaw powstało aż 10 nowych urządzeń zabawowych, m.in.: huśtawka, zjeżdżalnia, pieńki do balansowania, równoważnia oraz mostek, a także piaskownica, zaś na siłowni zewnętrznej m.in. rower i orbitrek oraz urządzenia dla osób z niepełnosprawnościami: rower ukośny, talerze oraz wyciąg. Ponadto na terenie Parku Ludowego pojawiło się 39 nowych ławek i 50 koszy na śmieci oraz stojak na rowery.

Warto zaznaczyć, że wszystkie prace realizowane w Parku Ludowym w Bytomiu-Miechowicach nadzorowane były przez Miejskiego i Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Park Ludowy od 1995 roku jest wpisany do rejestru zabytków, a znajdujący się na jego terenie platan klonolistny „Jan III Sobieski” został w 1973 roku uznany za pomnik przyrody.

Inwestycja warta 3 mln zł była możliwa dzięki pozyskaniu przez miasto środków z Unii Europejskiej w kwocie prawie 2,8 mln zł.

Mężczyzna utopił się w bytomskim Stawie Północnym

Może Cię zainteresować:

Bytom. Tragedia w Parku Kachla. Mężczyzna utopił się w Stawie Północnym przy ul. Olimpijskiej

Autor: Martyna Urban

21/08/2023

Remont pomostu Bytom

Może Cię zainteresować:

Remont drewnianego mostka w Parku Mickiewicza zakończony. Renowację przeszedł również pomost

Autor: Redakcja Bytomski

17/08/2023

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon