Koniec szukania drobnych. Teraz w bibliotece zapłacisz Blikiem

Miejska Biblioteka Publiczna w Bytomiu wprowadziła nową formę rozliczeń z czytelnikami. By uregulować należności nie będzie trzeba już mieć przy sobie gotówki. Wystarczy telefon komórkowy.

Biblioteka bytom

Jeśli chcecie wyrobić sobie kartę biblioteczną lub uiścić opłatę za przetrzymanie książek, to od dziś w gmachu głównym oraz z placówkach filialnych MBP możecie za to zapłacić za pomocą popularnego systemu BLIK.

Blik jest polskim systemem płatności mobilnych, który istnieje już od 2015 roku. Dziś ta forma płatności jest już bardzo popularna, szczególnie wśród młodych osób. W trzecim kwartale 2021 roku korzystało z niego już 8,6 mln użytkowników, którzy wykonali za jego pomocą niemal 200 mln transakcji. System pozwala posiadaczom smartfonów na dokonywanie płatności w sklepach stacjonarnych i internetowych, wpłacanie lub wypłacanie gotówki, a także wykonywanie błyskawicznych przelewów międzybankowych i generowania czeków.

Aby zapłacić w bibliotece przy pomocy Blika należy wygenerować w swojej aplikacji bankowej na telefonie sześciocyfrowy kod, a następnie podać go pracownikowi placówki. Po wprowadzeniu do systemu aplikacja zapyta się o autoryzację i jeśli wszystko bedzie się zgadzać (kwota płatności, odbiorca itp.), to można potwierdzić transakcję.

Co istotne, w systemie bibliotecznym musi być wprowadzony prawidłowy system e-mail, natomiast koszty transakcji pokrywa czytelnik.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Płyta Kasi Moś z piosenkami Karin Stanek

Płyta z piosenkami Karin Stanek w wykonaniu Kasi Moś

Koncert charytatywny dla Mariusza Czecha

Koncert charytatywny dla Mariusz Czecha 26 kwietnia w BCK

Straż pożarna Bytom (zdjęcie ilustracyjne)

Nocny pożar w kamienicy w Bytomiu. 12 osób ewakuowano

Przywrócono połączenie Bytom-Gliwice

Ponad 4500 pasażerów połączenia kolejowego Bytom-Gliwice

Mapa S11

S11 polepszy komunikację Bytomia z miastami ościennymi

Projekt bez tytułu 6

Zmienia się właściciel elektrociepłowni Szombierki

Mariusz Świątczak, uczestnik "The Voice of Poland" z Bytomia

Mariusz Świątczak z Bytomia w "The Voice of Poland"