Koniec szukania drobnych. Teraz w bibliotece zapłacisz Blikiem

Miejska Biblioteka Publiczna w Bytomiu wprowadziła nową formę rozliczeń z czytelnikami. By uregulować należności nie będzie trzeba już mieć przy sobie gotówki. Wystarczy telefon komórkowy.

Biblioteka bytom

Jeśli chcecie wyrobić sobie kartę biblioteczną lub uiścić opłatę za przetrzymanie książek, to od dziś w gmachu głównym oraz z placówkach filialnych MBP możecie za to zapłacić za pomocą popularnego systemu BLIK.

Blik jest polskim systemem płatności mobilnych, który istnieje już od 2015 roku. Dziś ta forma płatności jest już bardzo popularna, szczególnie wśród młodych osób. W trzecim kwartale 2021 roku korzystało z niego już 8,6 mln użytkowników, którzy wykonali za jego pomocą niemal 200 mln transakcji. System pozwala posiadaczom smartfonów na dokonywanie płatności w sklepach stacjonarnych i internetowych, wpłacanie lub wypłacanie gotówki, a także wykonywanie błyskawicznych przelewów międzybankowych i generowania czeków.

Aby zapłacić w bibliotece przy pomocy Blika należy wygenerować w swojej aplikacji bankowej na telefonie sześciocyfrowy kod, a następnie podać go pracownikowi placówki. Po wprowadzeniu do systemu aplikacja zapyta się o autoryzację i jeśli wszystko bedzie się zgadzać (kwota płatności, odbiorca itp.), to można potwierdzić transakcję.

Co istotne, w systemie bibliotecznym musi być wprowadzony prawidłowy system e-mail, natomiast koszty transakcji pokrywa czytelnik.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Batiki aleksandry herisz

Łał! Przedstawiła bytomskie kamienice, jak nikt inny!

Bytomski happening czytelniczy

Słowacki i Potter na ulicy - bytomski happening czytelniczy

Ksiazkomat bytom

Książkomat - nowy nabytek biblioteki w Bytomiu

Bckino plenerowe miechowice

Na film do kina? Nie! W plener lub na... lodowisko

Agnieszka Chylińska

Utwór Agnieszki Chylińskiej zrealizowany w Bytomiu przebojem

Remont EC Szombierki dofinansowany z Funduszu Sprawiedliwej Transformacji?

Remont EC Szombierki dofinansowany z funduszu UE?

Aula Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej przed i po remoncie

Najpiękniejsza sala koncertowa Bytomia po renowacji