KONKURS z BP

Letnia aura nie sprzyja koncentracji za kierownicą, szybciej przychodzi zmęczenie. O przerwie i filiżance ożywczej kawy warto pamiętać zarówno podczas długiej wakacyjnej podróży, jaki i na co dzień. Na filiżankę kawy – i nie tylko – zaprasza BP. Weź udział w konkursie i wygraj jedną z 20 kart BP SuperCard o wartości 50 zł każda.

Co zrobić, żeby wygraćsprawdź na Facebooku

BP card-StacjaChoć o zmęczeniu za kierownicą jako o przyczynie wypadków na drodze mówi się i pisze dużo, wciąż wielu kierowców przerwę w podróży uważa za stratę czasu. To duży błąd. Na zmęczenie kierowcy „pracuje” wiele elementów: długi czas spędzony za kierownicą, stres i oczywiście pora dnia. Największe prawdopodobieństwo zaśnięcia występuje między północą a 6 rano, a kulminacja zmęczenia i największy spadek koncentracji nadchodzi około godziny 4. W okresie letnim sprawność kierowców spada też między godziną 13 a 16 i ma to związek z wysokimi temperaturami.

Kiedy jadąc samochodem, czujemy pierwsze oznaki zmęczenia, warto pomyśleć o kilkunastominutowej przerwie i np. przy okazji tankowania napić się dobrej kawy – nie wszyscy wiedzą, że po 20-30 minutach po jej wypiciu kofeina we krwi osiąga maksymalne stężenie, w mózgu blokują się receptory przekazujące informacje o potrzebie snu – znika zmęczenie, zwiększa się natomiast poziom serotoniny (zwanej hormonem szczęścia) i podnosi poziom adrenaliny.

Na pyszną kawę – 100% arabikę – można wpaść do kawiarenki Wild Bean Cafe na stacjach BP.

UWAGA: Karty będą czekać na zwycięzców konkursu od 9 do 12 sierpnia 2013 r. na stacji BP w Bytomiu, Aleja Jana Pawła II 30 (stacja znajduje się na trasie z Bytomia do Piekar Śląskich). Kartami BP SuperCard można płacić zarówno za paliwo, myjnię, jak i zakupy czy kawę lub przekąskę w Wild Bean Cafe

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Uchodźcy z Ukrainy w Bytomiu

Bytom gości uchodźców. Przyjechało ponad 50 Ukraińców

Potrącenie na przejściu dla pieszych

Potrącenie kobiety na przejściu dla pieszych

Przywrócono połączenie Bytom-Gliwice

Ponad 4500 pasażerów połączenia kolejowego Bytom-Gliwice

Mapa S11

S11 polepszy komunikację Bytomia z miastami ościennymi

Projekt bez tytułu 6

Zmienia się właściciel elektrociepłowni Szombierki

Aula Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej przed i po remoncie

Najpiękniejsza sala koncertowa Bytomia po renowacji

Bytom. Urząd Miejski

Bytom drugi od końca w Rankingu Gmin Województwa Śląskiego