Konkurs z okazji 100. urodzin Wisław Szymborskiej. Na bytomskim rynku zostaną rozdane nagrody

Z okazji nadchodzącej setnej rocznicy urodzin polskiej laureatki Nagrody Nobla w dziedzinie literatury, na bytomskim rynku odbędzie się szereg atrakcji. Podczas wydarzenia będzie można między innymi wziąć udział w konkursie na najciekawsze wyklejanki. Dla zwycięzców przewidziano nagrody.

Halina Bieda FB
Wisława Szymborska 100 urodzin rocznica

100. rocznica urodzin Wisławy Szymborskiej w Bytomiu

W piątek, 30 czerwca na bytomskim rynku odbędzie się wydarzenie przeznaczone dla miłośników literatury. 2 lipca 2023 roku Wisława Szymborska obchodziłaby setne urodziny, dlatego też Fundacja Wisławy Szymborskiej wraz z senatorką RP Haliną Biedą postanowiła uczcić tę rocznicę.

Od godziny 17.00 uczestnicy będą mogli obejrzeć wystawę wyklejanek Wisławy Szymborskiej, wziąć udział w konkursach na na najciekawsze wyklejanki w trzech kategoriach: pozdrowienia z Bytomia / Rok Wisławy Szymborskiej / różne oraz na Lepieje w dwóch kategoriach: Lepiej w Bytomiu…. / Lepiej dowolnie… Autorzy najlepszych prac i utworów otrzymają nagrody rzeczowe - kubki, notesy, torby i książki. Ponadto ich prace zostaną pokazane w Życiu Bytomskim, które jest partnerem medialnym wydarzenia.

Dodatkowe nagrody dla wybranych przez siebie autorów prac i utworów ufundują i przekażą Prezydent Bytomia Mariusz Wołosz oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Michał Staniszewski.

Książka o Pawle Słani

Może Cię zainteresować:

Mieszkaniec Bytomia został nominowany w ogólnopolskim konkursie. Jest autorem książki o Pawle Słani

Autor: Martyna Urban

23/06/2023

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon