Kosztowny handel wizami

Sprawa handlu wizami przez ludzi związanych z PiS może się odbić na nas wszystkich. Nie chodzi bowiem tylko o zwykłą korupcję, a konsekwencje mogą być bardzo dotkliwe – Polska może zostać wyrzucona ze Strefy Schengen, a to spowoduje, że znów na nasze granice wrócą uciążliwe kontrole, o których zapomnieliśmy wchodząc do Unii Europejskiej w 2004 roku.

Kobylinski jpg

Proceder handlu wizami zatacza coraz szersze kręgi. Kwoty, jakie płacili migranci za dostanie się do Unii Europejskiej są astronomiczne. Należy zadać sobie pytania czy, kto i ile zarabiał na tym procederze, jak wyglądała siatka powiązań, dlaczego polskie służby specjalne nie zainterweniowały i czy nie było parasola ochronnego z najwyższych sfer by przykryć tę działalność.

Utracone zaufanie

Polska będzie musiała mierzyć się przez wiele lat z utraconym zaufaniem do kraju i jego instytucji. Pamiętajmy, że strefa Schengen, której jesteśmy członkiem umożliwia nam bezproblemowe przekraczanie granicy. Wszystko polega jednak na zaufaniu – jeśli je stracimy (a właśnie tak się stało!), może okazać się, że na nasze granice wrócą kontrole paszportowe, a to z kolei odbije się nie tylko na komforcie podróżowania, ale również na naszej gospodarce.

Mur z otwartymi bramami

Państwo chwaliło się budową muru na granicy z Białorusią mówiąc o sobie, jako o obrońcy wschodniej flanki Unii Europejskiej przed nielegalną imigracją. W tym samym momencie wpuściło przez otwartą bramę tysiące imigrantów, którzy kupili sobie naszą wizę „na bazarze”.

Skończmy z państwem z kartonu

Taki proceder nigdy nie miałby miejsca, gdyby rządzili nami kompetentni i uczciwi ludzie. W latach 2007-2015 Polska była liderem zaufania i nikt na arenie międzynarodowej nie podważał wówczas naszej wiarygodności. Możemy jednak skończyć z państwem z kartonu oddając głos 15 października na Koalicję Obywatelską, do czego serdecznie zachęcam z ostatniego miejsca na liście w okręgu gliwickim.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Pawel Kobyliński

Kobyliński: Października 15-tego pogonimy Kaczyńskiego

Jarosław Kurski gościem Pawła Kobylińskiego

Jarosław Kurski gościem Pawła Kobylińskiego

Pawel Kobyliński

PiS po cichu przygotowuje projekt ustawy

Pawel Kobyliński

Wizja Jarosława ważniejsza niż gospodarka

Pawel Kobyliński

Paweł Kobyliński: Rozdział państwa od Kościoła

Pawel Kobyliński

1 września 2022: najwyższy czas na reformę edukacji

Piotr Koj: Bartyla kłamie, Pinokio nie dorasta...