Koszykarska Polonia wygrała

Koszykarski Klub Polonia Bytom udanie rozpoczął zmagania w walce o awans do II ligi koszykówki mężczyzn. Przed własną publicznością pokonał zespół MKKS Rybnik 84:62.

Bytomski4 polrybnik

Ponad 300 osób było świadkami dobrego widowiska sportowego. Przed rozpoczęciem pierwszego spotkania nastąpiła ceremonia wyróżnienia byłych zawodników klubu Polonia Bytom, który na przełomie lat 60 i 70-tych był pionierem bytomskiej koszykówki. Otrzymali je Panowie: Jerzegy Sałabun, Jerzegy Mielnik, Zbigniew Redkiewicz, Wilhelm Redkiewicz oraz Mieczyslaw Rutkowski. Kontynuacją tamtego zespołu były drużyny Stali Bobrek Bytom oraz Bytomskich Bobrów a dzisiaj ma być nowopowstały Koszykarski Klub Polonia Bytom.

polrybnikZespół Polonii Bytom rozpoczął spotkanie bardzo nerwowo co pozwoliło zawodnikom z Rybnika na wyrównaną walkę prze pierwsze 10 minut. W II kwarcie nasi zawodnicy uzyskali bezpieczną przewagę punkową oraz odpowiedni rytm gry. Po przerwie gdy wydawało się, że wynik meczu został już ustalony drużyna z Rybnika wykorzystując chwilę dekoncentracji i słabszą grę naszego zespołu zbliżyła się do 6 punków różnicy. Po chwili jednak Mariusz Bacik oraz pozostali gracze Koszykarskiego Klubu Polonia Bytom przy głośnym dopingu publiczności zaprezentowali kilka efektownych akcji w ataku oraz skuteczną grę w obronie. Ostatecznie zespół z Bytomia zwyciężył różnicą 23 punktów.

Nastepne spotkanie odbędzie się 19 października w Bytomiu. Przeciwnikiem KK Polonii Bytom będzie drużyna MCKiS Jaworzno II.