Koszykarze mają ćwierćfinał na wyciągnięcie ręki

Polonia Bytom musiała mocno się namęczyć w starciu z rywalami z Gniezna, ale wszystko dobrze się skończyło. Podopieczni Mariusza Bacika na razie w fazie play-off radzą sobie zgodnie z oczekiwaniami.

Polonia bytom koszykowka

Były momenty bardzo dobre, były chwile kryzysu, ale Polonia Bytom wykonała pierwszy krok w kierunku awansu do ćwierćfinału fazy play-off. Zadanie łatwe nie było, bo przeciwnikiem był MKK Sklep Polski Gniezno, który w sezonie zasadniczym grał w innej grupie. Było zatem wiele znaków zapytania przed tym pojedynkiem.

Bytomscy koszykarze jednak bardzo dobrze weszli w mecz. Pierwszą kwartę wygrali 23:11 i wydawało się, że będzie już z górki. Rywale jednak postraszyli w drugiej odsłonie, dzięki czemu zmniejszyli straty i na tablicy wyników zrobiło się już tylko 39:36.

Kluczowym momentem tego spotkania była trzecia kwarta, w której Polonia zaczęła regularnie trafiać. To przełożyło się na wynik i powiększenie przewagi do 21 punktów. Pozostało tylko to utrzymać, co się udało i to dosłownie, bo w ostatniej części pojedynku mieliśmy remis.

Bytomianie ostatecznie wygrali 89:68 i choć wynik jest dość okazały, to rywal pokazał, że potrafi być bardzo groźny. To cenna lekcja przed rewanżem, który odbędzie się 9 kwietnia w Gnieźnie. Jeżeli Polonia wygra po raz drugi, to awansuje do ćwierćfinału.