Koszykarze Polonii dali czadu. Cracovia nie miała szans

Krakowianie raczej nie będą dobrze wspominać swojego występu w bytomskiej Hali Na Skarpie. Zespół Mariusza Bacika wręcz rozgromił rywali na własnym parkiecie.

Polonia cracovia basketball

W sobotę BS Polonia Bytom zmierzyła się KS Cracovia 1906 Yabimo w rozgrywkach II Ligi Mężczyzn. Od samego początku szczęście sprzyjało bytomianom. Kacper Nowak, lider krakowian w pierwszej minucie doznał urazu stawu skokowego, co wyraźnie miało negatywny wpływ na postawę całej drużyny, bo nie potrafili odnaleźć się na parkiecie. Już w siódmej minucie wynik jednoznacznie wskazywał na przewagę gospodarzy: 29:4.

Fatalna dyspozycja gości zbiegła się ze znakomitą formą gospodarzy. Niebiesko-czerwoni dominowali przez wszystkie kwarty i wykazywali się rekordową skutecznością. Ostatecznie mecz zakończył się przewagą aż 78 punktów dla bytomian (130:52). Najwięcej trafień zaliczył Michał Krawiec, zdobywając 26 punktów, zaraz za nim był Bartosz Wróbel (20 punktów) oraz Jarosław Giżyński (18 punktów).

Obecnie bytomski klub zajmuje trzecie miejsce w tabeli II ligi grupy C. Od pozycji lidera dzielą go 3 punkty. Poloniści zakończą swoje tegoroczne rozgrywki już w najbliższy czwartek, 21 grudnia, w Hali Na Skarpie. Tym razem zmierzą się z ostatnią w lidze MCKS Czeladź.