Koszykarze wygrali z Politechniką

Pewne zwycięstwo odnieśli koszykarze Polonii Bytom w wyjazdowym spotkaniu z AZS Politechniką Śląską Gliwice, pokonując rywali 79:67. Dzięki temu awansowali na pozycję wicelidera tabeli III ligi.

Bytomski4 gliw
gliwPrzewagę w meczu bytomscy koszykarze zdobyli w drugiej kwarcie, po której prowadzili już 43:31. W trzeciej kwarcie podopieczni Radosława Kucińskiego powiększyli przewagę nad gospodarzami. W ostatniej części meczu na parkiecie pojawili się zmiennicy, którzy bez większych problemów utrzymali prowadzenie. Ostatecznie niebiesko-czerwoni zwyciężyli 79:67.

Najwięcej punktów dla Polonii zdobyli: Filip Zemrzycki (21), Krzysztof Woźniak (16) oraz Marcin Ecka (12).

Już w najbliższą sobotę (19 października) bytomianie zagrają u siebie z MCKiS Jaworzno II. Początek spotkania w Hali na Skarpie o 18.00.