Koszykarze wykonali zadanie. Walka o I ligę się rozpędza

Drugie spotkanie Polonii Bytom z Niedźwiadkami Chemart Przemyśl już nie było tak wyrównane. Bytomscy koszykarze pokazali, że nieprzypadkowo są jednym z głównych kandydatów do awansu.

Polonia bytom niedzwiadki przemysl koszykowka

Polonia Bytom dość nerwowo rozpoczęła fazę play-off, której stawką jest awans do I ligi. Kilka dni temu nasi koszykarze wprawdzie pokonali Niedźwiadki Chemart Przemyśl 84:77, ale każdy spodziewał się bardziej okazałego zwycięstwa. Na szczęście szybko przekonaliśmy się, że był to tylko chwilowy spadek formy.

W rewanżu już nie było wątpliwości, że Polonia jest znacznie lepszym zespołem. Bytomianie wypracowali sobie pokaźną przewagę już w pierwszej kwarcie, którą wygrali 32:16. Pozostało tylko to podtrzymać, co ostatecznie się udało.

Niedźwiadki jedynie w drugiej kwarcie był w stanie nawiązać wyrównaną walkę. To jednak nie wystarczyło, bo drużyna z Przemyśla przegrała tę partię czterema punktami. Efekt był taki, że z gości uszło powietrze i w ostatnich dwóch odsłonach podopieczni Mariusza Bacika dopełnili formalności.

Polonia Bytom wygrała we własnej hali 102:66, dzięki czemu po dwóch spotkaniach awansowali do II rundy fazy play-off. Teraz czeka ich duża niewiadoma. Z Niedźwiadkami rywalizowali w sezonie zasadniczym, a kolejny rywal, czyli Sklep Polski MKK Gniezno wcześniej występował w grupie A.

Gnieźnianie w sezonie zasadniczym zajęli czwarte miejsce. W fazie play-off trafili na MKK Pyra Szkoła Gortata Poznań. Rywal Polonii wygrał pierwsze spotkanie 94:87, a drugie 100:98. Pierwszy mecz zostanie rozegrany w środę 6 kwietnia o godzinie 18 w bytomskiej hali Na Skarpie.