Kraina Eksperymentów: Świętuj Dzień Dziecka w Agorze Bytom

Dym z ciekłego azotu, szalona piana i sztuczny śnieg. Już 3 czerwca Agora Bytom stanie się miejscem fascynujących eksperymentów dla małych odkrywców zaintrygowanych światem nauki.

Agora dzień dziecka

Dzień Dziecka w Agorze pod znakiem szalonych eksperymentów. To prawdziwa gratka dla małych fanów nauki. Niesamowite warsztaty z doświadczeniami chemicznymi, edukacyjne teatrzyki i malowanie buziek - już w tę sobotę bytomska galeria zaprasza wszystkie dzieci i ich rodziców do Krainy Eksperymentów.

Moc magicznych atrakcji

Kraina Eksperymentów to event organizowany w Agorze 3 czerwca, w godzinach 11.00 – 16.00, z okazji Dnia Dziecka. Jedną z głównych atrakcji tego wyjątkowego dnia będą warsztaty chemiczne dla małych odkrywców. Dzieci będą miały okazję wykonać magiczne eksperymenty pod czujnym okiem instruktorów. Prowadzący przedstawią fascynujące eksperymenty z suchym lodem, tworząc biały dym czy szaloną pianę. Dzieci stworzą także sztuczny śnieg i zobaczą, jak zwiększa się jego objętość. Część warsztatów będzie poświęcona chemii molekularnej, a uczestnicy będą mogli samodzielnie zrobić kolorowe robaczki. Nie zabraknie również pompowania balonów dwutlenkiem węgla. Warsztaty będą rozłożone na dwie lokalizacje: na poziomie 0 oraz -1.

– Dzień Dziecka w Agorze to świetna okazja do zabawy i nauki zarazem. Każde dziecko będzie mogło wcielić w rolę prawdziwego naukowca. Zapraszamy wszystkie dzieci i ich rodziny do wspólnego świętowania z Agorą Bytom – mówi Hanna Petters, dyrektor Agory Bytom.

Dodatkowo na poziomie 0, obok cukierni Sowa, dzieci będą mogły obejrzeć fascynujące spektakle teatralne, podczas których zaprezentowane zostaną doświadczenia z użyciem ciekłego azotu, próżni, powietrza oraz lodu. W ciągu dnia zaplanowano 3 trzydziestominutowe seanse.

Przy scenie znajdzie się dodatkowo strefa malowania buziek.

Wszystkie wydarzenia w ramach Dnia Dziecka są bezpłatne. Nie obowiązują też zapisy.

Szczegóły wydarzenia są również dostępne na Facebooku i stronie internetowej galerii.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon