Kranik do filtra wody - jak działa i do czego służy?

Od wieków obserwujemy trend polegający na usprawnianiu naszego życia i czynienia go bardziej komfortowym. Obecnie nierzadko idzie on w parze z dążeniem do tego, by wdrażane rozwiązania były nie tylko nowoczesne oraz innowacyjne, ale także przyjazne planecie. Jednym z nich są filtry do wody, pozwalające nam cieszyć się stałym dostępem do świeżego, czystego i smacznego płynu, jednocześnie służąc środowisku za sprawą ograniczenia zużycia plastiku. Często wybieranym rozwiązaniem jest zastosowanie specjalistycznego filtra wraz z kranikiem, który ułatwia dozowanie. Jak to działa? Dowiedz się, czytając artykuł!

Główne kranikdofiltrawody

Kranik do filtra wody – niezwykle wygodne rozwiązanie

Kraniki to wygodna metoda pozyskiwania przefiltrowanej wody. Wbudowujemy go w wybranym miejscu, by w każdym momencie móc sięgnąć po czystą i smaczną ciecz. Korzystanie z niego nie różni się niczym od kranu, który każdy z nas posiada w swojej kuchni czy łazience. Ponadto w przeciwieństwie do wielu innych podobnych metod, nie wymaga przeprowadzenia remontu w celu zamontowania ani nie zajmuje wiele miejsca – zapewnia natomiast jednakowe korzyści, a nawet wiele więcej.

Kranik do wody – estetyka i funkcjonalność w jednym

Postawienie na kranik do wody ma też taką zaletę, że jest niezwykle estetycznym dodatkiem. Wdrażając system filtracji nie musimy się więc obawiać o to, że będzie się rzucał w oczy, zajmował dużo miejsca czy odstawał wyglądem od reszty wyposażenia. Obecnie na rynku możemy zaopatrzyć się w kranik o wybranej kolorystyce, materiale bądź nawet stylu. Nie brakuje bowiem wariantów klasycznych, nowoczesnych, a także retro. Takie rozwiązanie najczęściej wiąże się z tym, że sam filtr zostaje ukryty w szafce pod zlewem. Tym samym kuchnia sprawia wrażenie bardziej uporządkowanej i przestronnej, co jest na wagę złota zwłaszcza w przypadku małych metraży. Kranik do filtra wody to rozwiązanie, które niesie za sobą moc korzyści.

Kranik połączony z filtrem wody – jak to działa?

Znakomita większość montowanych obecnie filtrów wody wykorzystuje w swoim działaniu proces odwróconej osmozy. Polega na tym, że ciecz pobierana przez instalację wodno-kanalizacyjną przepuszczana jest przez specjalną błonę, która rozdziela ją na roztwory o różnych właściwościach. W taki sposób czysta woda trafia przez kranik do naszej szklanki, a zanieczyszczona część zostaje odprowadzona z powrotem do kanalizacji. Aby cały system działał sprawnie, niezawodnie i przez długie lata, warto wybrać profesjonalny sklep z filtrami wody, w którym specjaliści pomogą nam wybrać taki produkt, jaki najlepiej odpowie na nasze potrzeby.

Kranik do filtra wody – dlaczego warto postawić na czystą wodę?

Choć wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy, woda z kranu, choć określona jako bezpieczna do spożycia, może zawierać śladowe ilości niekorzystnych substancji i być po prostu słabej jakości. Niekiedy jest to wynikiem tego, że w miejscu naszego zamieszkania znajdują się stare rury, a wcześniej uzdatniona ciecz, która przez nie przepływa, zbiera znajdujące się w nich zanieczyszczenia. Kranik do filtra do wody pozwala cieszyć się czystą cieczą, ale niepozbawioną związków korzystnych dla organizmu. Ponadto przefiltrowany płyn jest dużo smaczniejszy od tego, który pozyskujemy ze zwykłych kranów. Ma to także niebanalny wpływ na jakość i smak przygotowywanych potraw czy napojów.

Oczywiście, alternatywą dla zwykłej kranówki jest zakup butelkowanego płynu, jednak stanowi to rozwiązanie znacznie droższe od kranika na wodę, a ponadto bardzo szkodliwe dla środowiska naturalnego. Nie chodzi wyłącznie o to, że sprzedawane butelki są plastikowe. W samej wodzie może także znajdować się mikroplastik. Co więcej, wiele produktów w butelkach, określanych jako “mineralne” wcale nie spełnia potrzebnych wymogów. Wybierając kranik oraz własny filtr do wody, wiemy dokładnie, co się w niej znajduje i mamy pewność, że jej picie jest w pełni korzystne dla naszego zdrowia.

Pamiętajmy, że wspomniane korzyści osiągniemy tylko wówczas, gdy zakupimy kranik oraz filtr w zaufanym profesjonalnym miejscu. Z pewnością pomoże tutaj sklep z filtrami do wody.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon