Kreatywne wakacje w Bytomiu? Bezpłatne warsztaty dla dzieci w Agorze

Agora Bytom uruchamia Letnią Strefę Kreatywną. Goście centrum handlowego będą mogli skorzystać z darmowych warsztatów. Te będą się odbywały w każdą sobotę lipca w godzinach 11:00-15:00, na placu obok Cukierni Sowa.

Kreatywne wakacje w bytomiu bezplatne warsztaty dla dzieci w agorze

Worko-plecaki z własną grafiką, własnoręcznie zdobione ramki, wyplatane bransoletki i pachnące kule do kąpieli – to pamiątki, które uczestnicy warsztatów zabiorą ze sobą do domu. Każdemu ze spotkań będą towarzyszyły również atrakcje dodatkowe, na których nie zabraknie zabawy z piaskiem czy z równowagą.

6 lipca: Warsztaty „Termotransfer”

Podczas pierwszego warsztatu uczestnicy otrzymają bawełniane worko-plecaki. Zaprojektują własne grafiki, które zostaną wycięte na ploterze i naniesione na plecaki za pomocą specjalnej prasy. Projektowanie będzie odbywało się na laptopach i będzie pomagała w nim obsługa. Następnie uczestnicy będą mogli ozdabiać swój plecak używając specjalnych pisaków do tkanin.

 • Liczba miejsc przy stole warsztatowym: 10-12 osób.
 • Liczba miejsc na godzinę to maksymalnie 25 osób.
 • Uczestnicy mogą dołączyć w dowolnym momencie, jeśli przy stole będzie dostępne miejsce.

Wydarzeniu będzie towarzyszyła strefa slackline. Jest to mobilne stanowisko, na którym dzieci będą mogły trenować umiejętność chodzenia po linie. Dostępna będzie również strefa trickboard, na której uczestnicy będą balansować na specjalnych deskach z wałkiem.

13 lipca: Warsztaty zdobienia ramek

W trakcie drugich warsztatów dzieci będą mogły ozdobić ramki wakacyjnymi dekoracjami. Otrzymają specjalną ramkę na zdjęcie, a także muszelki, sznurki, cekiny, kolorowe drewienka i piasek. Owoce ich pracy idealnie sprawdzą się na pamiątkowe zdjęcie z wakacyjnych podróży.

 • Liczba miejsc przy stole warsztatowym: 10-12 osób.
 • Maksymalna liczba miejsc na godzinę: 25 osób.
 • Uczestnicy mogą dołączyć w dowolnym momencie, jeśli przy stole będzie dostępne miejsce.

Tego dnia wśród atrakcji dodatkowych znajdzie się zabawa piaskiem kinetycznym. Uczestnicy dostaną tace z piaskiem i kolorowe foremki, które pozwolą im poczuć się jak na nadmorskiej plaży.

20 lipca: Warsztaty bransoletek i przypinek

Uczestnicy trzeciej odsłony cyklu bezpłatnych warsztatów nauczą się, jak wyplatać bransoletki na specjalnych kółkach metodą kumihimo. Będą dostępne kolorowe koraliki, którymi dodadzą bransoletkom letniego akcentu.

 • Liczba miejsc przy stole warsztatowym: 10-12 osób.
 • Przy dużym zainteresowaniu dzieci będą miały 30 minut na wykonanie bransoletki.
 • Uczestnicy mogą dołączyć w dowolnym momencie, jeśli przy stole będzie dostępne miejsce.

Tego dnia odbędzie się też drugi, mniejszy warsztat, na którym dzieci stworzą przypinki do ubrań. Do swoich projektów wykorzystają przygotowane materiały: kolorowy papier, tkaniny, mazaki i naklejki. Ich prace zostaną zamknięte w przypince za pomocą specjalnej prasy. Przy tym stole warsztatowym zmieści się 6 osób.

27 lipca: Warsztaty kul do kąpieli i naszyjników

Czwarte i ostatnie warsztaty nauczą uczestników wykonywać pachnące kule do kąpieli. Do ich przygotowania wykorzystają oni 4 składniki. Własnoręcznie wykonana kula doda dzieciom jeszcze więcej frajdy podczas zabawy w wannie.

 • Liczba miejsc przy stole warsztatowym: 10 osób.
 • Przy dużym zainteresowaniu dzieci będą miały 15 minut na wykonanie kuli.
 • Liczba miejsc na godzinę – 40.

Przy drugim stole warsztatowym będą wykonywane naszyjniki w kształcie deski surfingowej. Dzieci otrzymają mini deski, które ozdobią według własnego pomysłu. Do przygotowanych desek dodadzą sznurek i stworzą w ten sposób unikalne naszyjniki. W tych warsztatach będzie mogło wziąć udział 10 osób w jednym momencie, a ilość miejsc na godzinę wyniesie 50.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon