Krosno zdobyte! Amerykanin już szaleje w bytomskiej drużynie

Polonia Bytom wygrała trzeci mecz w koszykarskiej Suzuki I lidze. Na lidera drużyny szybko wyrósł Alphonso Willis, który w drugim meczu z rzędu rzucił ponad 20 punktów.

Polonia kosz krosno

Transfer Alphonso Willisa pokazuje, że warto mieć w swoich szeregach zawodnika, który uczył się koszykówki w Stanach Zjednoczonych. 24-letni rozgrywający szybko zadebiutował w barwach Polonii Bytom i od razu pokazuje na parkiecie jakość.

Debiut jednak skończył się rozczarowaniem, bo podopieczni Mariusza Bacika tydzień temu przegrali z Decką Pelplin 72:83. Początkowo nic tego nie zapowiadało, bo bytomianie po pierwszych dwóch kwartach prowadzili siedmioma punktami. Potem to jednak rywale przejęli inicjatywę i odwrócili losy spotkania.

Willis w Pelplinie był najlepszym zawodnikiem i rzucił 24 punkty. Amerykanin podtrzymał świetną dyspozycję tydzień później w Krośnie, zdobywając 23 punkty. Tym razem Polonia długo męczyła się z Miastem Szkła, prowadząc w połowie meczu jedynie dwoma punktami. Tym razem udało się zachować koncentrację do samego końca, czego efektem jest zwycięstwo 82:70.

Już w środę bytomscy kibice będą mieli okazję, aby po raz pierwszy zobaczyć w akcji nową gwiazdę Polonii. Koszykarze 14 grudnia w hali Na Skarpie podejmą rezerwę Śląska Wrocław. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18.