Krystian Ochman jedzie na Eurowizję! Muzyk będzie reprezentować Polskę

Krystian Ochman będzie reprezentować Polskę na Konkursie Piosenki Eurowizji 2022.

Krystian Ochman na Eurowizji 2022.

Krystian Ochman to wnuk Wiesława Ochmana, słynnego solisty Opery Śląskiej. W sobotę 19 lutego 2022 Krystian Ochman, w finale programu Tu bije serce Europy! Wybieramy hit na Eurowizję!, wywalczył sobie reprezentowanie Polski w 66. Konkursie Piosenki Eurowizji.

Utwór River, który zapewnił Ochmanowi przepustkę na Eurowizję, jest faworytem wśród muzycznych ekspertów, a także publiczności. Nadzieje na ogromny sukces artysty są więc ogromne, ale i wydają się uzasadnione.

Czy Ochman wygra Eurowizję jako pierwszy Polak?

Czy nadzieje się ziszczą, przekonamy się już w maju tego roku w Turynie, gdzie odbędzie się 66. Konkurs Piosenki Eurowizji. Trzymajmy kciuki, by Krystian Ochman zwyciężył i jako pierwszy Polak wygrał Eurowizję!

Jak do tej pory żadnemu Polakowi to się nie udało. Najbliższa triumfu była Edyta Górniak, w 1994 r. zajmując drugie miejsce. Od tej pory - a był to polski debiut na Eurowizji - żaden polski reprezentant nie poprawił tego rezultatu ani nawet się do niego nie zbliżył. Najwyższe miejsca zajęli Ich Troje (7.) i Michał Szpak (8.).

Przed Krystianem Ochmanem historyczna szansa. Najwyższy czas, by Polak wygrał Eurowizję.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon