Krzysztof Wielicki gościem Pawła Kobylińskiego

W czwartek, 13 kwietnia o godz. 17:00 gościem Pawła Kobylińskiego w gliwickiej Jazovii będzie Krzysztof Wielicki, wybitny wspinacz, taternik, alpinista i himalaista, który jako piąty człowiek na Ziemi zdobył Koronę Himalajów i Karakorum. Wstęp wolny.

Krzysztof Wielicki gościem Pawła Kobylińskiego

Krzysztof Wielcki zasłynął swoimi sukcesami we wspinaczce wysokogórskiej nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Zamiłowanie do gór odkrył w młodości jako harcerz, a z czasem wspinaczka okazała się dla niego pasją na całe życie.

Sukcesy Wielickiego można by długo wymieniać. Wszedł na trzy spośród czterech najwyższych szczytów świata. W 1980 roku był członkiem wyprawy na Mount Everest, która jako pierwsza zdobyła ośmiotysięcznik zimą, jest również pierwszym zimowym zdobywcą Kanczendzongi i Lhotse. Podczas samotnych wypraw zdobył Broad Peek, Gaszerbrum II i Nanga Parbat. Wielokrotnie uczestniczył w wyprawach na K2.

Wielicki wciąż pozostaje aktywny. W 2018 koordynował słynną akcję ratunkową na Nanga Parbat, w której uratowano Francuzkę Elisabeth Revol. W roku 2019 otrzymał Złoty Czekan za całokształt osiągnięć górskich. Jest członkiem The Explorers Club, klubu zorientowanego na promocję i zgłębianie tematu eksploracji.

W czwartek, 13 kwietnia Paweł Kobyliński będzie gościł Krzysztofa Wielickiego w gliwickiej Jazovii o godz. 17:00. W trakcie spotkania będzie możliwość zadawania pytań. Wstęp na spotkanie jest wolny, ale obowiązują zapisy mailowe: zapytania@pawelkobylinski.pl.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Paweł Kobyliński poprowadzi debatę dot. budżetu obywatelskiego

P. Kobyliński - debata o budżecie obywatelskim

Kobylinski

Nie wszystko wolno wojewodzie...

Kobylinski jpg

Wszyscy płacimy za błędy PiS

Jan Hartman gościem Pawła Kobylińskiego

Jan Hartman gościem Pawła Kobylińskiego

Rego-Bis i Bośnia partnerami Międzynarodowych Targów Turystycznych w Zabrzu

Rego-Bis i Bośnia partnerami Targów Turystycznych w Zabrzu

Wiszące lampy do mieszkania w kamienicy

Wiszące lampy do mieszkania w kamienicy

Już 24 lutego startuje II edycja Festiwalu Restauracji Śląskich

Startuje II edycja Festiwalu Restauracji Śląskich