Kultura

Plenerowe kino w parku


Najbliższy weekend upłynie pod znakiem kina w plenerze. Od piątku przez trzy kolejne wieczory w Parku Kachla będą odbywać się darmowe pokazy filmów na dużym ekranie.

Reklama

Plenerowe BCKino co roku odwiedza inne zakątki miasta. Projekcje odbywały się już u stóp monumentalnej wieży Szybu Krystyna, na pl. Sobieskiego, ul. Jainty, a także na Rynku. Tym razem seanse zostaną zorganizowane w Parku Kachla, na terenie odnowionej Muszli Koncertowej przy ul. Chrzanowskiego. Pokazy będą rozpoczynane zawsze o tej samej godzinie: 21:15.

W programie tegorocznej edycji znalazły się trzy komedie - każda wyprodukowana w innym kraju. Na pierwszy ogień pójdzie brytyjsko-niemiecka "Love, Rosie" w reżyserii Christiana Dittera. W sobotę zobaczymy "Nowszy model" z Catherine Zeta-Jones w roli głównej. Z kolei w niedzielny wieczór widzowie będą bawić się przy francusko-belgijskiej komedii "Przychodzi facet do lekarza".

Weekendowe projekcje w parku będą jedynymi w tym roku. Niestety zapowiadane wcześniej pokazy filmów na dachu parkingu bytomskiej Agory nie doszły do skutku. Dyrekcja centrum handlowego wycofała się z tego zamiaru z powodu problemów technicznych.

Zobacz też:
Reklama:


bytomski logo pelen kolor betanajpopularniejszy serwis internetowy w mieście, posiadający największe forum dyskusyjne, a także kalendarium imprez, ogłoszenia drobne i wiele innych.