Kultura

Żołnierze i rycerze spotkają się w Miechowicach. To będzie wyjątkowy zlot


31 maja w Miechowicach odbędzie się I Śląski Zlot Grup Rekonstrukcyjnych. To będzie nie lada gratka dla fanów militariów, ale także czasów średniowiecznych. Organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji.

Reklama

Takiej imprezy w naszym mieście jeszcze nie było. Wprawdzie w kulturalny kalendarz miasta na stałe wpisały się "Śląskie Manewry", czy "Jarmark Średniowieczny", to teraz będziemy mieli dwa w jednym. To za sprawą I Śląskiego Zlotu Grup Rekonstrukcyjnych. Organizatorzy zapraszają w czwartek 31 maja od godziny 12 na boisko dawnego Gimnazjum nr 13 w Miechowicach przy ulicy Kasztanowej.

Warto się wybrać, bo przygotowano szereg różnych atrakcji. Goście będą mogli zobaczyć żołnierzy m.in. w mundurach Legionów Polskich, Powstańców Śląskich, Powstańców Warszawskich, czy Policji Śląskiej.

Obecni będą także rycerze, którzy będą ze sobą toczyć pokazowe pojedynki, a za to odpowiada grupa rekonstrukcyjna "Leo Corde". Ponadto zobaczymy pokaz artylerii dawnej w wykonaniu Bractwa Kurkowego Grodu Zabrzańskiego.

Podczas zlotu będzie okazja, aby zwiedzić miechowicki schron podziemny. Przyjadą także zabytkowe pojazdy militarne, swój sprzęt zaprezentuje bytomska policja, a także zobaczymy pokaz XIX-wiecznej mody damskiej. Odwiedzający będą mogli także sprawdzić się na strzelnicy ASG.

I Śląski Zlot Grup Rekonstrukcyjny już 31 maja. Poniżej prezentujemy szczegółowy harmonogram imprezy.

12.00 - przywitanie oraz prezentacja poszczególnych grup rekonstrukcyjnych
od 12.00 - zwiedzanie podziemnego schronu
14.00 - pokaz walk rycerzy średniowiecznych - „Leo Corde”
14.30 - pokaz artylerii dawnej - Bractwo Kurkowe Grodu Zabrzańskiego
od 15.00:
- pokaz XIX-wiecznej mody damskiej - rekonstrukcje historyczne
- pokaz zabytkowych pojazdów militarnych - Garnizon Górnośląski
- pokaz sprzętu bytomskiej Policji z Komisariatu I w Miechowicach
- strzelnica ASG

Zobacz też:
Reklama:


bytomski logo pelen kolor betanajpopularniejszy serwis internetowy w mieście, posiadający największe forum dyskusyjne, a także kalendarium imprez, ogłoszenia drobne i wiele innych.

Media społecznościowe

Bytomski.pl - 2019 - Wszelkie Prawa Zastrzeżone