Kultura

Dni Bytomia: będzie zabawa i będą utrudnienia.


Już w ten weekend odbędzie się tegoroczna odsłona Dni Bytomia. To będzie wyjątkowa impreza, gdyż jej program stworzono razem z mieszkańcami, a większość kosztów jej organizacji wzięli na siebie sponsorzy. Zabawa będzie się jednak wiązać z pewnymi utrudnieniami dla kierowców.

Reklama

Tegoroczna odsłona Dni Bytomia będzie wyjątkowa. Wykonawców po raz pierwszy w historii tego wydarzenia wybrali sami bytomianie. Impreza natomiast tylko częściowo będzie finansowana przez miasto, gdyż tym razem znacząco dołożyli się do niej przedsiębiorcy działający w Bytomiu. Partnerem głównym Dni Bytomia jest firma Węglokoks Kraj i marka Skarbek.

Organizatorzy Dni Bytomia, czyli Miasto Bytom i Bytomskie Centrum Kultury, postanowili w tym roku przygotować repertuar miejskiego święta razem z mieszkańcami. W internetowej sondzie zapytano ich o to, jakich artystów chcieliby zaprosić na plac Sobieskiego. Dzięki temu udało się dopasować program do oczekiwań bytomian.

Dni Bytomia odbędą się 22-23 czerwca na placu Sobieskiego. Przez te dwa dni czekają nas koncerty, występy artystyczne i konkursy z nagrodami dla publiczności. W sobotę przed bytomską widownią zaprezentują się: Piękni i Młodzi, Czadoman, The Chance oraz DJ Marco. Z kolei w niedzielę wystąpią Gromee i Kamil Bednarek. Pierwszego dnia zabawa zacznie się już o 15:00, a drugiego muzyka rozbrzmieje o 16:00.

Podczas tegorocznego święta miasta nie zabraknie bytomskich artystów. Bezimienni zagrają jedyny i ostatni koncert w pełnym składzie, w jakim w 2004 roku nagrali swoją pierwszą płytę. Na scenie pojawi się też finalistka Eurowizji z Bytomia, czyli Kasia Moś. Ponadto w sobotę wystąpi zespół Tukej, zaś w niedzielę rockowa kapela Chaos.

Organizacja Dni Bytomia zawsze stanowiła duże obciążenie dla finansów miasta. Tymczasem wszyscy wiedzą, że w ostatnich latach sytuacja budżetowa jest wyjątkowo trudna. Na szczęście w tym roku niemal całość kosztów pokryje kilkunastu mecenasów wydarzenia. Głównym sponsorem Dni Bytomia jest spółka Węglokoks Kraj i marka Skarbek.

W związku z weekendową imprezą kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami w jej pobliżu. Od dziś zamknięto parkingi na placu Sobieskiego od strony ul. Piłsudskiego i Żołnierza Polskiego. Z kolei w sobotę w godzinach 14:00 - 22:00 oraz w niedzielę od 15:00 do 23:00 drogowcy zamkną dla ruchu przyległe ulice, tj. Podgórną od Piłsudskiego do pl. Grunwaldzkiego, Żołnierza Polskiego od Piłsudskiego do ul. Smolenia oraz ul. Piłsudskiego od Korfantego do Żołnierza Polskiego. Wyznaczono objazd ulicami: Korfantego - Smolenia - Chrobrego.

Utrudnienia czekają też pasażerów komunikacji miejskiej. Na weekend zostanie wyłczony z obsługi przystanek "Bytom Plac Sobieskiego". Na ten czas zostanie przeniesiony na ul. Smolenia przy budynku nr 33.

Zobacz też:
Discuss this article in the forums (19 replies).

Passphrase Avatar
Passphrase odpowiedział w temacie: #184987 2019/06/25 19:16

miras napisał: Zabarykaduj się w domu i nie wchodź bo jeszcze przyjdzie jakiś gej z lesbijką i każą się tobie rozwieść i stworzyć związek tobie z gejem a żonie z lesbijka... <hahaha>
A tak na marginesie wiesz że ta zażarta homofobia bierze się w przeważającej mierze z obawy przed własnymi ukrytymi preferencjami seksualnymi lub wręcz przed własnym kryptogejostwem. Pomyśl nad własnym ja :-D


Nie mierz wszystkich swoją miarą ....

Mephir - napisałeś że w poprzednich latach były pieniądze na wszystko tylko nie na wartościowe imprezy. Tym samym orzekłeś i osądziłeś że wartościowa jest Teatromania czy ta parada. Nie napisałeś że jest wartościowa dla Ciebie, a to znaczna różnica. Dla mnie niekoniecznie. Osobiście jestem przeciwko zarówno jednemu jak i drugiemu, powody dla których jestem przeciwko paradom rowności czy innym marszom spod znaku tęczy podałem powyżej. Dlaczego Teatromania nie jest dla mnie wartościowa - mam inne zainteresowania, wiec dla mnie tego typu impreza pod żadnym aspektem wartościowa nie jest. Nie jest niebezpieczna i nie propaguje zboczeńców i wynaturzeń, więc jezeli zostanie zorganizowana to przyjmuję to do wiadomości licząc się z tym iż jednemu się podoba kary, a drugiemu gniady.
myszaty Avatar
myszaty odpowiedział w temacie: #184986 2019/06/25 19:03
miałem pecha być w niedzielę - tragedia, zero imprez dodatkowych, scena od podgórnej zasłonięta przez handlarzy byle czym, zero atrakcji dla dzieci, ino piwsko kebab i kupa larma bo tak dupiato nagłośnione. o artystach się nie wypowiem bo nie moja bajka...
menele i psy w fontannie...tak w ogóle to tego miasta nie stać aby przed sezonem wyczyścić fontannę na rynku ? syf taki że ino klocka na środku brakuje.
pierwszy raz od roku byłem na rynku i ostatni - wole gdzieś pojechać z rodziną na wycieczkę - masakra.
georg11 Avatar
georg11 odpowiedział w temacie: #184985 2019/06/25 17:22

miras napisał: Zabarykaduj się w domu i nie wchodź bo jeszcze przyjdzie jakiś gej z lesbijką i każą się tobie rozwieść i stworzyć związek tobie z gejem a żonie z lesbijka... <hahaha>
A tak na marginesie wiesz że ta zażarta homofobia bierze się w przeważającej mierze z obawy przed własnymi ukrytymi preferencjami seksualnymi lub wręcz przed własnym kryptogejostwem. Pomyśl nad własnym ja :-D

Nie bardzo rozumiem co cię tak bawi ? Dla Ciebie geje i lesbijki to coś normalnego a dla mnie nie.Nie interesuje mnie co robią w domu za drzwiami ale jak wychodzą z tym na ulice to jestem całkowicie przeciw.
MephiR Avatar
MephiR odpowiedział w temacie: #184981 2019/06/25 10:53

Passphrase napisał: Dla Ciebie być może wartościowym wydarzeniem jest teatromania czy jakaś parada, dla mnie natomiast mecz. Oboje płacimy podatki i oboje mamy prawo do tego żeby nikt za nas nie decydował co jest dla nas lepsze i co lubimy.


Czyli mam rozumieć, że Twoim zdaniem miasto nie ma finansować ani parad, ani meczów?
miras Avatar
miras odpowiedział w temacie: #184979 2019/06/25 10:11
Zabarykaduj się w domu i nie wchodź bo jeszcze przyjdzie jakiś gej z lesbijką i każą się tobie rozwieść i stworzyć związek tobie z gejem a żonie z lesbijka... <hahaha>
A tak na marginesie wiesz że ta zażarta homofobia bierze się w przeważającej mierze z obawy przed własnymi ukrytymi preferencjami seksualnymi lub wręcz przed własnym kryptogejostwem. Pomyśl nad własnym ja :-D

Reklama:


bytomski logo pelen kolor betanajpopularniejszy serwis internetowy w mieście, posiadający największe forum dyskusyjne, a także kalendarium imprez, ogłoszenia drobne i wiele innych.