Kultura

Sierpień w Muszli Koncertowej - kino i koncerty


Tego lata Muszla Koncertowa w Parku Kachla tętni życiem w weekendy. W piątki odbywają się w niej pokazy kina plenerowego, a w niedziele można posłuchać muzyki z całego świata.

Reklama

Parkowa scena to miejsce lubiane przez bytomian. W sezonie działa tu letnia kawiarenka, w której serwowane są lody i zimne napoje, a dzieciakom wielką frajdę sprawia tutejsza fontanna posadzkowa. Jak co roku odbywają się tu również imprezy: BCKino Plenerowe i Festiwal Muzyka Narodów.

Oba cykle rozpoczęły się już w lipcu. Każda kolejna impreza przyciąga sporą publikę. Przed nami jeszcze trzy pokazy kinowe (9, 16 i 23 sierpnia o 21:15) oraz trzy koncerty (11, 18 i 25 sierpnia 0 16:00). Pełna rozpiska poniżej:

9 sierpnia - "9 mil"
thriller, Hiszpania, 2014 (136 min.)

11 sierpnia - Świat Tańca - balet klasyczny
Dziecięcy Zespół Folklorystyczny Konopielki z Gminy Konopiska

16 sierpnia - "Niewinna"
thriller, USA/Wielka Brytania, 2014 (90 min.)

18 sierpnia - Włochy - Bella Italia
Opera String Quartet

23 sierpnia - "Miasto ślepców"
dramat, Brazylia/Japonia/Kanada, 2008 (120 min.)

25 sierpnia - Muzyka Górnego Śląska i regionów
UROCZYSTY KONCERT FINAŁOWY 100 -LECIE WYBUCHU I POWSTANIA ŚLĄSKIEGO
Górnicza Orkiestra Dęta „Bytom”

Warto podkreślić, że tegoroczny Festiwal Muzyka Narodów, to jubileuszowa, piąta edycja. Jej sponsorem jest firma Węglokoks-Kraj oraz marka Skarbek.

fot. H. Klimek / UM Bytom

Zobacz też:
Reklama:


bytomski logo pelen kolor betanajpopularniejszy serwis internetowy w mieście, posiadający największe forum dyskusyjne, a także kalendarium imprez, ogłoszenia drobne i wiele innych.