Kultura

Przed nami 10. Noc Teatrów Metropolii


9 listopada szykuje się nie lada gratka dla miłośników teatru i opery. Tego wieczora swoje podwoje otwierają wszystkie śląskie sceny. Uczestnicy Nocy Teatrów Metropolii będą mogli kursować pomiędzy scenami za darmo. Wystarczy pobrać okolicznościowy bilet.

Reklama

Do ogólnopolskiej akcji włączyła się także Opera Śląska i Teatr Rozbark. W programie uwzględniono spektakle i warsztaty taneczno-wokalne. Będzie też można zajrzeć za kulisy i podpatrzeć jak wygląda codzienna praca artystów.

Teatr Rozbark

Noc Teatrów Metropolii w Teatrze Rozbark zostanie zainaugurowana już o godz. 15.00 warsztatami z tańca fizycznego, które poprowadzi Piotr Wach. O 16.00 zaplanowano zajęcia jogi prowadzone przez Bożenę Miksę.

Wielu muzycznych wrażeń dostarczy też beatboxer Dominik Domix Franusik, który występował już z takimi artystami jak Kaliber 44, Mietek Szcześniak, Bartas Szymoniak, Opał, Floral Bugs.. Poprowadzi zajęcia, podczas których uczestnicy dowiedzą się jak odpowiednio trzymać mikrofon, wykonają również pierwsze sekwencje beatboxowe oraz stworzą utwór z wykorzystaniem loopstacji Boss RC-505!

Punktem kulminacyjnym wydarzenia będzie spektakl, który odbędzie się o godz. 20.00. Widzowie Teatru Rozbark zobaczą "Plateau", nawiązujący do eseju filozofa Gillesa Deleuze’a i psychoanalityka Félixa Guattariego „Tysiąc plateau – drugi tom Kapitalizmu i schizofrenii” z 1980 roku.

Czytaj dalej!

Zobacz też:
Reklama:


bytomski logo pelen kolor betanajpopularniejszy serwis internetowy w mieście, posiadający największe forum dyskusyjne, a także kalendarium imprez, ogłoszenia drobne i wiele innych.