Kultura

Bytomsko Keta z Bibuliny powstanie w Lufcie


14 grudnia na bytomskim dworcu odbędzie się wspólne dekorowanie choinki. Jednak zanim to nastąpi, 7 grudnia w Lufcie będzie dołączyć do plecenia łańcucha, który później ozdobi świąteczne drzewko.

Reklama

Jak wyjaśniają organizatorzy wydarzenia – grupa Bytom jest piękny, każdy chętny może przynieść gotowy kawałek łańcucha, albo przyjść 7 grudnia, między godziną 15.00 a 18.00, do Luftu i pokusić się o samodzielne wykonanie ozdoby razem z innymi bytomianami. W ten sposób, z bibuły karbowanej, powstanie barwny łańcuch. Co istotne, paski, z których będzie tworzony powinny mieć szerokość 2,5 cm.

- Kawałki łańcucha zostaną połączone i zmierzone. 14 grudnia, razem z Ino Bytom, ozdobimy nim choinkę na bytomskim dworcu. Zachęcamy i zapraszamy wszystkich, osoby prywatne, instytucje, szkoły, przedszkola i przedsiębiorców, stowarzyszenia i grupy nieformalne działające w naszym mieście. Wszyscy, którzy zechcą się przyłączyć mogą zaznaczyć swoją część łańcucha karteczką wielkości wizytówki z logo bądź nazwą darczyńcy – zachęcają organizatorzy.

fot. UM w Bytomiu

Zobacz też:
Reklama:


bytomski logo pelen kolor betanajpopularniejszy serwis internetowy w mieście, posiadający największe forum dyskusyjne, a także kalendarium imprez, ogłoszenia drobne i wiele innych.