Kultura

Karnawałowy koncert na wojskową nutę


28 stycznia o godz. 19.00 w Beceku odbędzie się karnawałowy koncert Orkiestry Wojskowej w Bytomiu.

Reklama

Z instrumentów popłyną wojskowe melodie, popularne marsze, a także znane i lubiane standardy muzyki rozrywkowej. Gościem wieczoru będzie Magdalena Krzywda, a koncert zostanie połączony z benefisem asystenta kapelmistrza - st. chor. szt. Pawła Szczota.

Przypomnijmy, że Paweł Szczot swoją karierę wojskową rozpoczął w Wojskowym Liceum Muzycznym w Gdańsku, które ukończył w 1993 r. w klasie klarnetu. Już jako absolwent został oddelegowany do Orkiestry Wojsk Lotniczych i Obronny Powietrznej w Jeleniej Górze. Z kolei w roku 1998 ukończył studia cywilne na kierunku wychowanie muzyczne – w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Bydgoszczy. Kiedy zespół w Oleśnicy został rozformowany, związał się z ziemią bytomską i od 2002 roku służy w orkiestrze bytomskiej. Pracuje jako nauczyciel muzyki w Państwowych Szkołach Budownictwa, gdzie prowadzi Szkolną Orkiestrą Dętą.

Bezpłatne wejściówki na koncert można odebrać w kasie Beceku.

fot. mat. organizatora

Zobacz też:
Reklama:


bytomski logo pelen kolor betanajpopularniejszy serwis internetowy w mieście, posiadający największe forum dyskusyjne, a także kalendarium imprez, ogłoszenia drobne i wiele innych.