Kultura

Tegoroczna Industriada odbędzie się jesienią?


O czerwcowym święcie Szlaku Zabytków Techniki możemy zapomnieć. Wydawać by się mogło, że tegoroczna edycja Industriady zostanie odwołana, jednakże województwo planuje przenieść imprezę na wrzesień. Czy ten plan się powiedzie?

Reklama

- Z uwagi na panującą sytuację, Marszałek Województwa Śląskiego Jakub Chełstowski podjął decyzję, że tegoroczna Industriada nie odbędzie się w zaplanowanym terminie, tj. 6 czerwca. Nadal trwają rozmowy dotyczące ewentualnego przeniesienia święta Szlaku Zabytków Techniki na inny termin – czytamy w komunikacie opublikowanym na oficjalnej stronie Industriady.

Kiedy dokładnie wydarzenie mogłoby się odbyć? Rąbka tajemnicy uchylił marszałek województwa śląskiego. - Industriada została przełożona na wrzesień – poinformował Jakub Chełstowski podczas Rozmowy Dnia w Radiu Piekary, prowadzonej przez redaktora Marcina Zasadę. - Nie wiemy jaka będzie sytuacja we wrześniu, to szereg pytań, na które nie znamy odpowiedzi – dodał jednak.

Z uwagi na pandemię koronawirusa unieważniono także otwarty konkurs ofert na zadania publiczne Województwa Śląskiego w dziedzinie upowszechniania dziedzictwa przemysłowego w 2020 r. ogłoszony 12 lutego 2020 roku.

Zobacz też:
Reklama:


bytomski logo pelen kolor betanajpopularniejszy serwis internetowy w mieście, posiadający największe forum dyskusyjne, a także kalendarium imprez, ogłoszenia drobne i wiele innych.