Kultura

Ruszył pociąg do kultury. Pojedzie także przez Bytom


Kina, teatry, muzea czy filharmonie z terenu całego województwa śląskiego wyruszyły we wspólną podróż „Pociągiem do kultury”. To akcja, dzięki której w Kolejach Śląskich można otrzymać darmowy bilet powrotny z wybranego wydarzenia kulturalnego.

Reklama

„Pociąg do kultury” to zadanie realizowane w ramach Budżetu Obywatelskiego Województwa Śląskiego. Bierze w nim udział blisko 350 instytucji kultury z naszego regionu. W Bytomiu to m.in.: Muzeum Górnośląskie, Bytomskie Centrum Kultury, Teatr Rozbark czy Opera Śląska. Pełna lista instytucji dostępna jest na stronie Kolei Śląskich.

Jak otrzymać darmowy bilet na „Pociąg do kultury”?

Żeby skorzystać z darmowego bilety powrotnego wystarczy posiadać bilet na wydarzenie organizowane przez jedną z instytucji kultury znajdującą się na liście oraz bilet na przejazd do miejscowości, w której wydarzenie jest organizowane. Na ich podstawie w kasach biletowych Kolei Śląskich lub w pociągu zostanie wydany bezpłatny bilet powrotny. Relacja „z powrotem” musi odpowiadać relacji „tam”. Bezpłatne przejazdy pociągami ograniczone są relacjami niewybiegającymi poza obszar województwa śląskiego.

Oferta obowiązuje od 15.07.2020 r. do 31.12.2020 r. lub do wyczerpania puli środków.

fot. Koleje Śląskie/Flickr

Zobacz też:
Reklama:


bytomski logo pelen kolor betanajpopularniejszy serwis internetowy w mieście, posiadający największe forum dyskusyjne, a także kalendarium imprez, ogłoszenia drobne i wiele innych.