Kultura

Oglądaj i wspieraj - VII Charytatywny Koncert Świąteczno-Noworoczny online

Previous Next

Przed nami kolejna odsłona Charatywnego Koncertu Świąteczno-Noworocznego w Bytomiu. W tym roku, ze względu na epidemię koronawirusa wydarzenie przybierze inną formę – wirtualną. Cel pozostaje jednak taki sam, czyli pomoc potrzebującym dzieciakom.

Reklama

Biorąc pod uwagę liczne obostrzenia spowodowane epidemią COVID-19 charytatywne wydarzenie nie może odbyć się z udziałem publiczności. To jednak nie zniechęciło organizatora, który postanowił przenieść widowisko w przestrzeń wirtualną. Koncert będzie też wyjątkowy ze względu na jego nowe miejsce – dotychczas odbywał się w kościele Trójcy Świętej w Bytomiu, natomiast teraz artyści zagrają w kościele św. Małgorzaty prowadzonym przez misjonarzy werbistów.

W świąteczno-noworoczny klimat wprowadzą nas: Julia Markowska – utalentowana skrzypaczka, Adrianna Wójcikowska – członkini Chóru Harmonia, Arkadiusz Popławski - wielokrotny uczestnik międzynarodowych mistrzowskich kursów improwizacji organowej w Niemczech oraz Marcin Gad – organizator i artysta wydarzenia.

Tegorocznym beneficjentem akcji jest Fundacja „Zobacz mnie” z Wrocławia. Organizacja pomaga chorym dzieciom, które znalazły się w beznadziejnej sytuacji: szuka sposobów leczenia dzieci w klinikach w Polsce i za granicą, organizuje badania przesiewowe oraz prowadzi terapie artystyczne dla podopiecznych. Instytucja daje możliwość rozwoju ukrytych talentów osób niepełnosprawnych. Dzięki temu odzyskują wiarę w siebie i radość życia. By pomóc potrzebującym została stworzona internetowa zbiórka. Link do zrzutki znajdziemy TUTAJ

VII Charytatywny Koncert Świąteczno-Noworoczny emitowany będzie w najbliższą niedzielę 10 stycznia o godzinie 19:00 kanale YouTube.

fot. Marcin Gad

Zobacz też:
Reklama:


bytomski logo pelen kolor betanajpopularniejszy serwis internetowy w mieście, posiadający największe forum dyskusyjne, a także kalendarium imprez, ogłoszenia drobne i wiele innych.

Media społecznościowe

Bytomski.pl - 2019 - Wszelkie Prawa Zastrzeżone