Kwiecień 2023 w Bytomskim Centrum Kultury: Smile, Piaseczny, Raz Dwa Trzy, Opera Śląska. Warsztaty, spotkania i wiele innych atrakcji

Kwiecień w Beceku jest wypakowany do granic ciekawymi wydarzeniami, zaczynając od wielkanocnych warsztatów a kończąc na rozgrywkach w gry planszowe. Pomiędzy nimi występ kabaretu SMILE, koncerty Andrzeja Piasecznego (akustycznie), zespołu Raz Dwa Trzy, Teitura Magnússona z Islandii. Wreszcie występ Opery Śląskiej i spotkanie z wybitnym humanistą prof. Ryszardem Koziołkiem.

Fb Andrzej Piaseczny
Andrzej piaseczny

Kwiecień 2023 w Bytomskim Centrum Kultury

4 kwietnia (wtorek), godz. 17.00
BAŚKA – Wianki wielkanocne

Wianek wielkanocny to idealna ozdoba zarówno na drzwi, jak i na stół. Uczestnicy stworzą piękne, ręcznie robione wianki, które każda z Pań będzie mogła zabrać ze sobą, by móc cieszyć się świątecznym klimatem w domowym zaciszu. Prowadzenie: Joanna Waścińska. Bilety: 20 zł.

12 kwietnia (środa), godz. 17.00
BAŚKA - Ze śpiewem po radość życia

Zajęcia z elementami terapii śpiewem, która przynosi mnóstwo radości. Będziemy łączyć śpiew z ćwiczeniami oddechowymi i nie tylko. Kluczowym elementem warsztatów jest muzyczna relacja w grupie i świetna zabawa. Efektem zajęć jest wspólnie wykonana piosenka. Prowadzenie: Aleksandra Stokłosa - solistka Opery Śląskiej w Bytomiu. Bilety: 15 zł.

13 kwietnia (czwartek), godz. 17.30
BAŚKA – Kolaże

Kolaż to styl polegający na łączeniu różnych technik. Na zajęcia prosimy przynieść stare zdjęcia, ulubione gazety, kawałki tkanin, stare tapety czy zasuszone rośliny. Prowadzenie: Janina Gładysz - artystyczna dusza zaprzyjaźniona z BAŚKĄ od czasu jej powstania. Pedagog specjalny i arteterapeutka. Bilety: 10 zł.

13 kwietnia (czwartek), godz. 18.00
Koncert 4 Pory Roku: Wiosna

Drugi z cyklu kameralnych koncertów muzyki operowej i operetkowej prowadzony przez sopranistkę prof. Gabrielę Silvę. W programie koncertu - najpiękniejsze arie i duety operowe, zaprezentowane przez utalentowanych adeptów sztuki wokalnej pod przewodnictwem swoich profesorów. Całość zainspirowana budzącą się do życia wiosną. Sala Pauza. Bilety: 20 zł.

14 kwietnia (piątek), godz. 17.00 oraz 20.00
Kabaret SMILE - NOWY program na 20-lecie

NOWY premierowy spektakl kabaretowy, którego długo nie zobaczymy w telewizji i NOWE perypetie Bożeny i Merlina! Mistrzowie żartu sytuacyjnego zaskoczą widzów innowacyjną technologią, której jeszcze polska scena kabaretowa nie widziała. Sala ToTu. Bilety: 80-120 zł.

14 kwietnia (piątek), godz. 19.00
Koncert Teitur Magnusson (Islandia)

Teitur Magnússon znany fanom skandynawskiej muzyki, były wokalista kapeli reggae Ojba Rasta, obecnie skupia się na solowej karierze. Gra muzykę popową z mocnym psychodelicznym akcentem. Najnowsza płyta Islandczyka nosi tytuł „Orna.” Zawartość albumu to eksperymentalna mieszanka reggae, folku i współczesnej muzyki indie. Niezwykle intrygujące brzmienie tego krążka potęguje jeszcze bardziej melodia języka islandzkiego. Artysta posiada niezwykłe wyczucie stylu, a na scenie tylko on i gitara akustyczna. Sala Pauza. Bilety: 35 zł.

15 kwietnia (sobota), godz. 14.30
Drewniaki EKO-Cudaki – wymyśl, zaprojektuj, zbuduj!

Kolejne spotkanie dla miłośników majsterkowania. Podczas warsztatów wykonamy z drewna stojak na książki i zabawki lub półkę na resoraki. Projekt sfinansowany ze środków Fundacji ORLEN. Zapisy pod numerem 32 389 31 09 w.101. Liczba miejsc ograniczona.

15 kwietnia (sobota), godz. 18.00
Koncert Raz Dwa Trzy - Człowiek czasami serce otworzy

Koncert złożony z piosenek autorstwa Agnieszki Osieckiej i Wojciecha Młynarskiego. To żywe, muzyczne zestawienie odmiennego podejścia do uczuciowych usiłowań podejmowanych przez poszczególne bohaterki i bohaterów tych małych dzieł sztuki. Opowieść pozornie stara jak świat. „Człowiek czasami serce otworzy...” i dozgonna miłość, albo pasmo uczuciowych nieszczęść gotowe. Albo jedno i drugie. Sala ToTu. Bilety: 119-129 zł.

16 kwietnia (niedziela), godz. 19.00
Koncert: Andrzej Piaseczny – Akustycznie

Po raz pierwszy będzie możliwość posłuchania utworów Andrzeja Piasecznego w specjalnych, kameralnych warunkach i w wyjątkowych aranżacjach. Będzie to szczególny koncert zapewniający bliską, niemal intymną atmosferę. W repertuarze największe przeboje, a także wyselekcjonowane ulubione utwory Artysty. Sala ToTu. Bilety: 109-149 zł.

18 kwietnia (wtorek), godz. 17.00
BAŚKA: Linoryt dla początkujących III

Trzecie zajęcia z drukiem wypukłym. Z wykorzystaniem dłutek i płytek gumolitu, uczestniczki będą kontynuować swoje dzieło zapoczątkowane podczas drugich marcowych zajęć. Tym razem wykorzystają więcej barw, a szkice nałożą na T-shirty. Prowadzenie: Małgorzata Wiatrowska. Bilety: 10 zł.

20 kwietnia (czwartek), godz. 18.00
Spotkanie autorskie: Ryszard Koziołek

Spotkanie z literaturoznawcą, eseistą - rektorem Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, profesorem w Instytucie Literaturoznawstwa. Porozmawiamy o jego najnowszej książce „Czytać, dużo czytać”. Prowadzenie: red. Ewa Niewiadomska. Bilety: 2 zł.

21 kwietnia (piątek), godz. 17.00
BAŚKA Piwowarka – APA, IPA i chmiel

BAŚKA – Piwowarka wraca do warzenia Piwa! Porozmawiamy o różnych gatunkach chmielu, metodach stosowania w piwowarstwie i jego właściwościach – będzie IPA oraz style pokrewne. Uczestnicy zdegustują różne wariacje na temat tego stylu piwnego i uwarzą własne piwo z ekstraktów. Przeprowadzimy cały proces warzenia piwa z chmieleniem na różnych etapach, chłodzeniem aż do momentu dodania drożdży. Prowadzący: Michał Kaczmarek - dyplomowany piwowar. Bilety: 20 zł.

22 kwietnia (sobota), godz. 14.00
Eliminacje Mistrzostw Polski w Catan 2023

Becekowy Pokój Gier zaprasza na turniej eliminacyjny Mistrzostw Polski w Catan, jednej z najpopularniejszych gier planszowych na świecie. Dwoje najlepszych graczy zostanie zakwalifikowanych do udziału w wielkim finale, który odbędzie się w pierwszej połowie września 2023 w Krakowie. Zapisy: biuro@becek.pl.

23 kwietnia (niedziela), godz. 11.00
BAŚKA: Warsztaty Kawowe

W niedzielne przedpołudnie zapraszamy na aromatyczne kawowe warsztaty. Dowiemy się, jaka jest różnica między kawą speciality, a marketową. Poznamy trzy alternatywne sposoby parzenia kawy oraz rozpoznamy nuty smakowe trzech różnych kaw. Prowadzący: Mateusz Piotrowski. Bilety: 20 zł.

23 kwietnia (niedziela), godz. 15.30 oraz 18.00
Spektakl komediowy – Pikantni

Trójkąty, czworokąty, kanapowe pozycje i wymiana partnerami – to przywołuje na myśl tylko jeden tytuł - Pikantni, czyli fantastyczna zabawa w mistrzowskiej obsadzie, niepozbawiona refleksji na temat nowoczesnego małżeństwa. Gorąca komedia obyczajowa, która wykorzystuje znany schemat czworokąta. Wystawiana setki razy w całej Polsce – zawsze entuzjastycznie przyjmowana przez publiczność. Sala: ToTu. Bilety: 110-140 zł wyłącznie na www.biletyna.pl.

27 kwietnia (czwartek), godz. 18.00
Opera Śląska on Tour – Horyzonty

Widowisko podkreślające artystyczną wyjątkowość relacji mistrz i uczeń. Wydarzenie składa się z dwóch części. W pierwszej młodzi tancerze zadebiutują w roli choreografów, prezentując miniatury taneczne do muzyki polskich kompozytorów. W drugiej części zobaczymy premierowe „Horyzonty” oraz zrekonstruowane choreografie Henryka Konwińskiego, jednego z najbardziej znanych i cenionych tancerzy, choreografów i reżyserów. Spójna koncepcja muzyczna oraz wyjątkowe taneczne obrazy pozwolą na zbudowanie dramaturgii i stworzą niezapomniane emocje wśród odbiorców. Sala: ToTu. Bilety: 50-80 zł.

28 kwietnia (piątek), godz. 17.00
BAŚKA: Więcej lat to więcej życia

Kolejne zajęcia ruchowo-taneczne dla osób 50+. Uczestnicy BAŚKOWYCH warsztatów będą improwizować i stworzą własne wariacje tańców świata. Podczas zajęć puszczą wodze fantazji i w zdrowy sposób zadbają o siebie. Prowadzący: Daniel Leżoń. Bilety: 10 zł.

29 kwietnia (sobota), godz. 14.30
Drewniaki EKO-Cudaki – wymyśl, zaprojektuj, zbuduj!

Ponowne spotkanie dla miłośników młotka i śrubek. Uczestnicy wykonają z drewna karmnik lub budkę dla ptaków. Projekt sfinansowany ze środków Fundacji ORLEN. Zapisy pod numerem 32 389 31 09 w.101. Liczba miejsc ograniczona.

29 kwietnia (sobota), godz. godz. 15.00
Becekowy Pokój Gier

Wszystkich miłośników gier planszowych zapraszamy do Becekowego Pokoju Gier. Bilety: 5 zł.

Szczegółowe informacje na temat wydarzeń w Bytomskim Centrum Kultury można znaleźć na naszej stronie internetowej: becek.pl/program. Bilety wstępu dostępne bezpośrednio w kasie biletowej oraz w zakładce KUP BILET na stronie: bilety.becek.pl/.

Zdjęcia lotnicze Bytomia

Może Cię zainteresować:

Najstarsze zdjęcia Bytomia z lotu ptaka. Pamiątki po wieku szpiegowskich wyprawach nad nasze miasto

Autor: Tomasz Borówka

20/12/2023

Szombierki na starych zdjęciach

Może Cię zainteresować:

Tam, gdzie dziś stoją markety, były kiedyś stawy i bagna. Szombierki na archiwalnych zdjęciach z lat 80-90

Autor: Redakcja Bytomski

04/07/2023

Byt mariusz wolosz

Może Cię zainteresować:

Mariusz Wołosz: Po rewitalizacji pustostanów zyskamy dla mieszkańców nawet 1800 lokali

Autor: Arkadiusz Nauka

29/03/2023

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon