Łagiewniki doczekały się remontu jednej z ulic. 500-metrowy odcinek Armii Krajowej będzie jak nowy

Dobra wiadomość dla mieszkańców Łagiewnik. Rozpoczął się remont odcinka ulicy Armii Krajowej. Prace obejmą zarówno jezdnię, jak i chodniki.

Hubert Klimek / UM Bytom
Remont ulicy Armii Krajowej

Ulica Armii Krajowej stanowi ważny element układu drogowego w Łagiewnikach. Biegnie równolegle do ul. Świętochłowickiej i łączy ul. Tulipanów z Krzyżową. Niestety jej stan od dawna nie należał do najlepszych. Na jezdni powstały liczne spękania, dziury i nierówności. Miasto Bytom pozyskało dofinansowanie w wysokości 549 tys. zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na remont 500-metrowego odcinka tej ok. kilometrowej drogi.

Właśnie ruszyły prace budowlane, które realizuje na zlecenie Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów ZRD Orfin sp. k z Radzionkowa. Inwestycja obejmuje remont nawierzchni jezdni i chodników wraz z ułożeniem kostki integracyjnej przy przejściach dla pieszych i przystanku autobusowym oraz odtworzenie pasów zieleni przy drodze, a także regulację i wymianę krawężników. Wartość prac wynosi ok. 1,1 mln zł.

- Ulica Armii Krajowej to jedna z głównych dróg w Łagiewnikach. Remont 500-metrowego odcinka ma nie tylko poprawić bezpieczeństwo pieszych, w tym dzieci uczęszczających do Szkoły Podstawowej nr 28, ale również wpłynie na komfort jazdy kierowców, pasażerów linii autobusowej nr 92 kursującej ul. Armii Krajowej - mówi zastępca prezydenta Bytomia Michał Bieda.

Wykonawca ma czas na przeprowadzenie wszystkich prac do połowy grudnia 2023 r. Urzędnicy apelują do kierowców i pieszych o zachowanie ostrożności i stosowanie się do zmian organizacyjnych w trakcie prowadzonych robót drogowych.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon