Łał! Elewacja kamienicy przy Kwietniewskiego po renowacji odsłonięta. Robi wrażenie!

Zakończyła się renowacja frontowej ściany, jedynej, jaka pozostała z ponad stuletniej kamienicy przy ul. Kwietniewskiego w Bytomiu. Trzeba przyznać, że prezentuje się świetnie!

Firma Efekt pochwaliła się - nomen omen - efektem renowacji frontowej ściany kamienicy z 1903 r. przy ul. Kwietniewskiego w centrum Bytomia.

Na swoim profilu na Facebooku informuje: "Zdemontowaliśmy rusztowania ze ściany frontowej kamienicy przy ul. Kwietniewskiego 11 w Bytomiu, odsłaniając tym samym efekty przeprowadzonych prac renowacyjnych. To kolejny zakończony etap tej inwestycji. Przed nami ustawienie rusztowania z drugiej strony ściany i dalsza renowacja obiektu".

Przypomnijmy, że w tym miejscu jest realizowany projekt "Zagospodarowanie przestrzeni miejskich Śródmieścia Bytomia na cele społeczno-integracyjne przy ul. Kwietniewskiego 11-15".

Miejsce integracji mieszkańców Bytomia

Celem zadania, którego podjęło się katowickie biuro architektoniczne Nova Projekt jest zagospodarowanie przestrzeni po wyburzonych kamienicach przy ul. Kwietniewskiego 11-15. Przestrzeń w ścisłym centrum zostanie zmieniona w ogólnodostępny, przyjazny mieszkańcom teren rekreacyjno-integracyjny. Szczególny nacisk kładziony jest na integrację różnych grup wiekowych oraz zapewnienie im bezpieczeństwa.

Szklana fasada odgrodzi miejsce spotkań od ruchliwej ulicy

Przy ul. Kwietniewskiego powstaną siłownia plenerowa, labirynt dla dzieci oraz postawione zostaną ławeczki.

- W części frontowej budynku nr 11 nienaruszona zostanie elewacja, która przejdzie wyłącznie prace konserwatorskie. Celem szklanej fasady będzie odgrodzenie gwarnej ulicy od miejsca integracji społecznej - wyjaśniał na początku prac Krzysztof Grzelczak, odpowiadający za tę inwestycję.

Inwestycja ma być zakończona do połowy 2023 roku. Dofinansowanie na nią w wysokości 5,7 mln złotych zostało przyznane w połowie 2019 roku.

Inwestorem zadania jest spółka: KBP BWI POLSKA Spółka z o.o. Sp. komandytowa. Projekt opracowała pracownia: NOVA Projekt Tomasz Korek

Plac Słowiański w Bytomiu

Może Cię zainteresować:

Trudno sobie to wyobrazić, ale ten ostatni plac na północy Bytomia miał być okrągły. Jego patronem był cesarz

Autor: Redakcja Bytomski

24/12/2023

Muzeum Górnośląskie, Bytom

Może Cię zainteresować:

Gmach Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu przy pl. Sobieskiego 2 w końcu został wpisany do rejestru zabytków

Autor: Katarzyna Pachelska

03/01/2023

Szyb Krystyna

Może Cię zainteresować:

Stalowa konstrukcja i wertykalny ogród zamiast cegły? Tak może wyglądać Szyb Krystyna

Autor: Patryk Osadnik

02/01/2023

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon