Łapanka nietrzeźwych kierowców w Bytomiu

Bytomska Policja urządziła kolejną łapankę kierowców na podwójnym gazie. Niestety akcja się udała. Dlaczego niestety? Bo byłoby lepiej, gdyby policjanci nie mieli kogo łapać, bo za kierownicą siadaliby tylko trzeźwi.

Kieliszek i kluczyki

W poniedziałek od wczesnych godzin rannych mundurowi z drogówki razem z policjantami z poszczególnych komisariatów polowali na kierowców "zmęczonych" po weekendzie. Wzmożone kontrole prowadzono w kilku wyznaczonych lokalizacjach. W trakcie prowadzonych działań policjanci zatrzymali czterech nietrzeźwych kierowców oraz jednego po użyciu alkoholu.

Pierwszego pijanego kierowce zatrzymano na ulicy Elektrownia. 48-latek prowadził Volvo mając 2,5 promila alkoholu w swoim organizmie. Jakby tego mało, posiadał aż dwa czynne zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych wydane przez sąd.

Kolejni nieodpowiedzialni kierowcy zostali przyłapani na ulicach Nowy Dwór i Wrocławskiej. To mężczyźni w wieku od 21 do 65 lat. Ponadto również na Wrocławskiej drogówka zatrzymała 50-latka kierującego Skodą po użyciu alkoholu.

Każdemu ze złapanych mężczyzn zabrano prawa jazdy. Grozi im wysoka kara grzywny oraz nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon