Lech Wałęsa gościem Pawła Kobylińskiego

W środę, 21 czerwca o 17:00, w gliwickiej Jazovii gościem Pawła Kobylińskiego będzie prezydent Lech Wałęsa, laureat Pokojowej Nagrody Nobla, bohater opozycji w okresie PRL, współzałożyciel i pierwszy przewodniczący “Solidarności”. Wstęp na spotkanie jest bezpłatny, ale obowiązują zapisy mailowe: zapytania@pawelkobylinski.pl.

Kobylinski

Lech Wałęsa jest jedną z najbardziej charakterystycznych postaci polskiej polityki. W 1967 roku zaczynał pracę jako elektryk w Stoczni Gdańskiej, następnie został działaczem związkowym, a w trakcie wydarzeń z grudnia 1970 roku wszedł w skład komitetu strajkowego.

Odegrał ważną rolę w negocjacjach w sierpniu 1980 roku, które doprowadziły do przełomowej ugody między strajkującymi a rządem. Był współzałożycielem ruchu związkowego „Solidarność” i jego pierwszym przewodniczącym. Pomimo aresztowania i bycia internowanym, po powrocie na wolność kontynuował działalność jako przywódca podziemnej „Solidarności” aż do końca lat 80. W 1983 roku za swoją działalność otrzymał Pokojową Nagrodę Nobla.

W 1989 był jednym z kluczowych uczestników obrad Okrągłego Stołu. Jest jedną z postaci, dzięki którym doszło do transformacji ustrojowej Polski. W 1990 roku objął stanowisko Prezydenta RP.

Znany ze swoich żywiołowych przemówień, dziś Wałęsa wciąż aktywnie komentuje sytuację polityczną w kraju. Wielokrotnie wytyka błędy partii rządzącej, zawsze podkreślając przy tym nadrzędną wartość Konstytucji. 21 czerwca o godz. 17:00 w Centrum Kultury Jazovia w Gliwicach Lech Wałęsa będzie rozmawiać z Pawłem Kobylińskim. Będzie to również okazja do zadania pytań. Aby wziąć udział w spotkaniu, należy zapisać się mailowo: zapytania@pawelkobylinski.pl.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Michał Kamiński gościem Pawła Kobylińskiego

Michał Kamiński gościem Pawła Kobylińskiego

Paweł Kobyliński poprowadzi debatę dot. budżetu obywatelskiego

P. Kobyliński - debata o budżecie obywatelskim

Kobylinski

Nie wszystko wolno wojewodzie...

Kobylinski jpg

Wszyscy płacimy za błędy PiS

Krzysztof Wielicki gościem Pawła Kobylińskiego

Krzysztof Wielicki gościem Pawła Kobylińskiego

Jan Hartman gościem Pawła Kobylińskiego

Jan Hartman gościem Pawła Kobylińskiego

Catering dietetyczny dieta pudelkowa 8 64fe37baacc7e

Dieta pudełkowa, która zmieniła moje życie