Letnia Strefa Kreatywna w Agorze Bytom. Zapraszamy na bezpłatne warsztaty dla dzieci

Już 15 lipca rozpocznie się Letnia Strefa Wakacyjna, czyli warsztaty edukacyjne dla najmłodszych. To świetna okazja, by aktywnie wykorzystać długo wyczekiwaną przerwę od szkoły i rozwinąć nowe pasje wśród swoich pociech.

Zajęcia będą odbywać się bezpłatnie w soboty od 15 lipca do 12 sierpnia o godz. 11:00 oraz 12:00 i trwać 50 minut. W każdej turze może wziąć udział do 20 dzieci w wieku 6–12 lat. Obowiązują wcześniejsze zapisy, bez limitu, co oznacza, że jeden uczestnik może dołączyć do wszystkich 5 spotkań.

Jakie atrakcje czekają na młodych odkrywców?

15.07 Kuchnia molekularna
Na warsztatach najmłodsi poznają ciekawe właściwości suchego lodu i agaru. Dzięki zastosowaniu tych substancji, stworzą pyszne i zdrowe przekąski. Mali kucharze będą mieli wyjątkową okazję, by nauczyć się przyrządzać najszybsze lody świata o smaku kakao, kolorowe, dymiące drinki oraz owocowy kawior.

22.07 Rękodzieło – tworzenie biżuterii
Najmłodsi dowiedzą, się jak stworzyć elementy biżuterii takie jak wisiorek (zakręcony amulet) i motylek z drucika aluminiowego oraz kamieni. Swoje rękodzieło będą mogli wziąć do domu na pamiątkę.

29.07 Notesiki potworki
Podczas zajęć dzieci stworzą notesy a’la ,,Księga potworów’’, inspirowane serią książek o młodym czarodzieju. Zaprojektują i uszyją okładkę z kolorowego futerka i przyozdobią ją zabawnymi językami, ząbkami czy ruchomymi oczkami. Stworzone notesy będą mogły zachować dla siebie i zapisywać w nich swoje złote myśli.

5.08 Warsztaty z robotyki
Głównym bohaterem zajęć będą znane i uwielbiane przez wszystkich klocki LEGO! Na warsztatach najmłodsi zbudują i zaprogramują robota, wykorzystując do tego zestawy edukacyjne dostosowane do wieku uczestników. Tak więc te zajęcia to nie tylko tworzenie budowli, ale również podstawy programowania i zabawa robotami.

12.08 Kolorowe doświadczenia
Podczas warsztatów tworzona będzie tęczowa woda – młodzi odkrywcy znajdą sposoby na zmianę kolorów różnych cieczy, a także poznają kapustę, która jest naprawdę dobrym detektywem. To świetna atrakcja, podczas której można przekonać się, że połączenie dwóch bezbarwnych roztworów może spowodować powstanie barwy. W planie zajęć uwzględnione jest także stworzenie kolorowych wirów i sprawdzenie, co ma wspólnego chemia z plastyką i czy chemicy też lubią bawić się kolorami.

Kreatywne warsztaty w Agorze Bytom to doskonała okazja, by poszerzyć horyzonty u dziecka podczas przerwy od edukacji, a także zażegnać wakacyjną nudę, która niekiedy pojawia się u najmłodszych. Zapraszamy do zapisów.

Letnia Strefa Kreatywna
Kiedy: co sobotę od 15.07.2023 r. do 12.08.2023 r.
Godzina: 11:00 i 12:00 (2 tury)
Gdzie: Agora Bytom, plac przy Cukierni Sowa, poziom 0
Więcej na: https://agorabytom.pl/warsztaty/
Facebook || Instagram

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon