„Lewe” podłączenia do prądu zlikwidowane. Złodziejom energii elektrycznej grozi 5 lat więzienia

Mundurowi z Rostka razem z pracownikami firmy dostarczającej energię elektryczną sprawdzili stan instalacji elektrycznych i odkryli kradzież prądu. „Lewe” podłączenia zlikwidowano w mieszkaniach przy ulicy Kossaka, Matejki, Musialika i Katowickiej. Złodziejom grozi teraz 5 lat więzienia.

Pixabay.com
Projekt bez tytułu 59

Kontrolerzy z firmy energetycznej wspólnie z policjantami z komisariatu III przeprowadzili działania mające na celu ujawnienie kradzieży prądu.

Kontroli dokonano między innymi w budynkach przy ulicy:

  • Kossaka,
  • Matejki,
  • Musialika,
  • Katowickiej.

W trakcie kontroli instalacji policjanci odkryli trzy przypadki podłączenia prądu „na lewo”. W miejscu, w którym powinien znajdować się licznik energii, była tak zwana „skrętka”. Nielegalne przyłącza zostały usunięte i zabezpieczone przez prowadzących kontrole instalatorów. Za kradzież energii elektrycznej sprawcom grozi do 5 lat więzienia.

– Nielegalne przyłącza stanowią zagrożenie dla bezpieczeństwa osób mieszkających w danym budynku. W wielu przypadkach kradzież prądu wiąże się z uszkodzeniem instalacji elektrycznej. To z kolei jest częstą przyczyną pożarów bądź porażenia prądem nie tylko osób nielegalnie pobierających energię elektryczną, lecz również osób mieszkających w sąsiedztwie. Pamiętajmy o tym – informują policjanci.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon