Liczba zakażeń rośnie. Punkt szczepień w Plejadzie będzie czynny w soboty

Pandemia koronawirusa w naszym kraju wciąż nabiera na sile, a niestety nie idą z tym w parze postępy w akcji szczepień, choć zainteresowanie otrzymaniem szczepionki zaczyna rosnąć. Z tego względu postanowiono wydłużyć pracę punktu zlokalizowanego w centrum handlowym Atrium Plejada.

Szczepionka

W ciągu minionej doby zanotowano 105 zakażeń w samym tylko Bytomiu, a w województwie śląskim zarejestrowano aż 3 444 przypadki. Obecnie nasz region jest drugi pod względem liczby zakażeń w Polsce. Wczoraj w całym kraju stwierdzono 28 128 przypadków infekcji wirusem SARS-CoV-2.

Sytuacja jest poważna, bo tylko w ciągu poprzedniej doby miało miejsce 497 zgonów, z czego 120 wyłącznie z powodu COVID-19. Statystyki prawdopodobnie będą coraz gorsze, bo w tym okresie roku naturalna odporność organizmu spada, co czyni go bardziej podatnym na wszelkie infekcje.

Obecnie w Polsce wykonuje się ok. 160 tys. szczepień w ciągu dnia. To niestety wciąż mało, bo dotąd w pełni zaszczepiono 20 320 159 Polaków. To oznacza, że na ten moment obie dawki przyjęło tylko 53,5 proc. populacji naszego kraju. W Bytomiu dane są nieco gorsze, bo procent w pełni zaszczepionych wynosi 51,3 (83 892 osób).

W Bytomiu nie brakuje miejsc, gdzie można wykonać szczepienie na COVID-19. Zastrzyki wykonuje się w ponad 20 punktach na terenie całego miasta. Wśród nich są szpitale, przychodnie lekarskie, apteki, a także centra handlowe. Punkt Szczepień Powszechnych w Atrium Plejada przy al. Nowaka-Jeziorańskiego 25 obsługiwany przez personel medyczny Przychodni Lekarskiej Szombierki będzie działać o jeden dzień dłużej w tygodniu. Dotąd szczepienia wykonywano tylko w piątki w godzinach od 8:00 do 17:00, natomiast teraz punkt będzie czynny również w soboty od 8:00 do 16:00.

W każdy piątek i sobotę w punkcie zlokalizowanym w Atrium Plejada szczepienie będzie mogło przyjąć około 400 - 500 osób. Chętni nie musza się wcześniej rejestrować - wystarczy przyjść na miejsce z dowodem osobistym.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon