Lider znowu się potyka, a Polonia zmniejsza stratę

Jeszcze jest za wcześnie, aby wpadać w euforię, ale zwycięska seria Polonii Bytom sprawiła, że strata do lidera już mocno zmalała.

Fot. Archiwum UM Bytom/Hubert Klimek
D4 N0414 kopia

Po koszmarnym początku sezonu wydawało się, że marzenia o awansie do II ligi trzeba przełożyć na kolejny sezon. Pojawiło się jednak światełko w tunelu, a przyczyniły się do tego dwa fakty. Po pierwsze zadyszkę złapał pierwszy w tabeli LKS Goczałkowice-Zdrój. Po drugie Polonia Bytom w końcu zaczęła zwycięską serię.

W miniony weekend niebiesko-czerwoni pojechali do Gaci, czyli wsi w województwie dolnośląskim. Tamtejsza Foto-Higiena to zespół, który znajduje się tuż nad strefą spadkową, ale z takimi czasami gra się szczególnie ciężko.

Trener Kamil Rakoczy miał dodatkowo utrudnione zadanie. Po raz kolejny nie mógł pomagać swojej drużynie z ławki rezerwowych, bo był zawieszony za czerwoną kartkę. W dodatku niektórzy kluczowi zawodnicy nie byli do dyspozycji z powodu kontuzji.

Kibice nie zobaczyli widowiskowego spotkania. Padła tylko jedna bramka, a była ona autorstwa zawodnika Polonii. Komplet punktów zapewnił Daniel Iwanek, który pokonał bramkarza w 41. minucie i bytomianie wygrali szóste ligowe spotkanie z rzędu.

LKS Goczałkowice-Zdrój tylko zremisował (0:0) z Gwarkiem Tarnowskie Góry. Dzięki temu drużyna z Bytomia do lidera traci już tylko siedem punktów. Możliwe, że jeszcze uda się zmniejszyć dystans, bo w tym roku rozegrane zostaną trzy kolejki. Rywalami będą kolejno: Piast Żmigród, Odra Wodzisław Śląski i Miedź Legnica.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

311694633 491789482987846 6011092674377728150 n

Ryszard Wieczorek już nie jest trenerem Polonii Bytom

DSC3418 kopia

Polonia w końcu zwycięska. Przełamanie w Głogowie

Polonia bytom odra opole sparing

Odmieniona Polonia ograła I-ligowca. Obiecujący początek

Ryszard wieczorek polonia bytom

Polonia Bytom ma nowego trenera. Niedawno ją ograł

D4 N 9649 kopia

Zawiedli, więc odchodzą. Ruszyła przebudowa Polonii Bytom

Polonia bytom gwarek tarnowskie gory 3 liga pilka nozna

W Polonii jeszcze tli się nadzieja. Piłkarze pokazali moc

DSC 2870 scaled

Polonia Bytom ma nową "strzelbę". Liczby ma obiecujące