LifeStyle

BCKino pod gwiazdami po raz siódmy


Dzisiaj, 4 lipca, po raz kolejny rusza bytomskie kino plenerowe. O 21:15 mieszkańcy będą mogli zobaczyć polską komedię romantyczną w reżyserii Piotra Matwiejczyka – „Brzuszek”. To już siódma edycja BCKina pod gwiazdami.

Reklama

W ramach kina plenerowego w każdy piątek do końca sierpnia obejrzeć będzie można komedie. Filmy w ramach projektu wcześniej wyświetlano na placu Sobieskiego, bytomskim rynku czy ulicy Jainty. Od roku w inicjatywie uczestniczyć można na Szombierkach, przy Szybie Krystyna. Zdaniem organizatorów przeniesienie kina było dobrym pomysłem – obecnie uczestników jest więcej. Becek zapewnia im miejsca do siedzenia, ale można zabrać ze sobą także koc lub oglądać film z własnego samochodu.
W tym roku BCKino pod gwiazdami zostało zainaugurowane jednak nieco wcześniej. W ramach Industriady wyświetlono pierwszy film – „Zgorszenie publiczne”. Pomysł przyjął się.
Idea plenerowego kina w postindustrialu spodobała się mieszkańcom, bo seanse przy Krystynie stają się swoistymi piknikami z filmem. Taka formuła porywa nie tylko młodych, którzy właśnie zaczęli wakacje, ale wszystkich miłośników kina – mówi Anna Papierzańska z Beceku.

Cały repertuar kina letniego znaleźć można na www.becek.pl

Zobacz też:
Reklama:


bytomski logo pelen kolor betanajpopularniejszy serwis internetowy w mieście, posiadający największe forum dyskusyjne, a także kalendarium imprez, ogłoszenia drobne i wiele innych.

Media społecznościowe

Bytomski.pl - 2019 - Wszelkie Prawa Zastrzeżone