LifeStyle

BCKino pod gwiazdami – frekwencja znów dopisała


W piątkowy wieczór zainaugurowane zostało bytomskie kino plenerowe. Frekwencja na komedii romantycznej „Brzuszek” dopisała. Od tej pory do końca sierpnia, co piątek w okolicy Szybu Krystyna, będzie można zobaczyć film w ramach „BCKina pod gwiazdami”.

Reklama

Na tegorocznej edycji inicjatywy bytomianie oglądać będą komedie – polskie komedie romantyczne, obyczajowe i kryminalne.

Mimo obaw organizatorów, którzy dwa lata temu zdecydowali się przenieść letnie kino do Szombierek, mieszkańcy jeszcze chętniej uczestniczą w inicjatywie.

- Kiedy dwa lata temu startowaliśmy z plenerowym kinem na poprzemysłowych terenach po byłej kopalni Szombierki, baliśmy się, że opuszczając Śródmieście, gdzie dotychczas odbywały się seanse, stracimy widzów. Czarny scenariusz się nie ziścił. – potwierdza Anna Papierzańska z Beceku.
Miejsce okazało się idealne. Seanse wcześniej odbywały się na placu Sobieskiego i na bytomskim Rynku. Odkąd jednak BCKino przeniesione zostało pod Szyb Krystyna seansom towarzyszy zupełnie inny klimat.

- Ludzie przynoszą koce, leżaki, przekąski i wspólnie cieszą się wolnym czasem i dobrym filmem – dodaje Anna Papierzańska.

Kolejny seans odbędzie się już w przyszły piątek – 11 lipca. Bytomianie zobaczą „Wyręczonego zaręczonego” Piotra Matwiejczyka. 18 lipca wyświetlony zostanie z kolei „Czarny kot, biały kot” Emira Kusturicy.

Cały repertuar dostępny jest na stronie Beceku: www.becek.pl.

Zobacz też:
Reklama:


bytomski logo pelen kolor betanajpopularniejszy serwis internetowy w mieście, posiadający największe forum dyskusyjne, a także kalendarium imprez, ogłoszenia drobne i wiele innych.