LifeStyle

Rajd na Rynku dla niepełnosprawnych dzieci


W najbliższy piątek najważniejszy plac Bytomia objedzie kolorowy peleton rowerzystów. Dzięki specjalnym rowerkom przekazanym przez PCK w wyścigu wystartuje również niepełnosprawna młodzież.

Reklama

Wydarzenie organizują wspólnie Zespół Szkół Specjalnych nr 3 z Bytomia-Bobrka wraz ze stowarzyszeniem Miasto dla Mieszkańców. Celem Integracyjnego Rajdu Rowerowego jest maksymalne włączenie dzieci i młodzieży niepełnosprawnej w proces integracji oraz umożliwienie im wzrastania i nauki w gronie zdrowych rówieśników. W ten sposób stwarzane są im warunki do rozwoju w naturalnym środowisku wśród pełnosprawnych towarzyszy. Organizatorzy liczą, że w ten sposób uda się wzbudzić zainteresowanie opinii publicznej potrzebami kształcenia i wychowywania dzieci niepełnosprawnych.

Integracja w trakcie rajdu będzie polegać na stworzeniu zespołów sportowych, w skład których wejdą dzieci niepełnosprawne psychoruchowo i młodzież zdrowa. Oprócz wyścig dodatkową atrakcją będzie obecność Sznupka, maskotki śląskiego garnizonu Policji. W piątkowym wydarzeniu wezmą udział przedstawiciele władz miasta, harcerze z Hufca ZHP w Bytomiu, funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Bytomiu, grupa rowerowa uczniów z Gimnazjum nr 7 oraz członkowie stowarzyszenia Rowerowy Bytom.

Ważnym punktem programu będzie przekazanie specjalnych rowerków przez Polski Czerwony Krzyż w Bytomiu. To właśnie dzięki nim dzieci niepełnosprawne ruchowo będą mogły również cieszyć się z jazdy.

Plan Wydarzenia:

  • 10:00 - przywitanie przybyłych i podziękowanie dla PCK za przekazanie rowerków specjalnych
  • 10:15 - zapoznanie z wybranymi punktami Kodeksu Drogowego
  • 10:25 - ustalenie składu grup integracyjnych
  • 10:30 - rozpoczęcie wyścigu
  • 11:00 - zakończenie wyścigu i rozdanie nagród
  • 11:15 - wspólny przejazd uczestników wokół Rynku
  • 11:30 - zakończenie wydarzenia

Więcej informacji: www.zss3bytom.com.pl

 

Zobacz też:
Reklama:


bytomski logo pelen kolor betanajpopularniejszy serwis internetowy w mieście, posiadający największe forum dyskusyjne, a także kalendarium imprez, ogłoszenia drobne i wiele innych.

Media społecznościowe

Bytomski.pl - 2019 - Wszelkie Prawa Zastrzeżone