LifeStyle

Studenci jeżdżą za 1 zł


Osoby rozpoczynające studia będą mogły przez miesiąc jeździć pociągami Kolei Śląskich za złotówkę. Regionalny przewoźnik stworzył specjalne bilety dla świeżo upieczonych studentów. Miesięczny będzie kosztować ich tylko 1 zł.

Reklama

Promocyjne bilety miesięczne dla studentów pierwszego roku będą dostępne przez aplikację SkyCash w październiku. Bilet zakupiony przez tę platformę będzie ważny od razu i będzie uprawniać do przejazdów przez miesiąc od dnia zakupu. To oznacza, że student, który kupi go np. 6 października będzie mógł jeździć na jego podstawie do 5 listopada.

Oferta Studenciak będzie obowiązywać na wszystkich relacjach obsługiwanych przez Koleje Śląskie, za wyjątkiem odcinka Chałupki - Bohumin i pociągów Ornak na odcinku Żywiec - Zakopane. W trakcie kontroli pasażer korzystający z tego biletu będzie musiał okazać dokument potwierdzający rozpoczęcie studiów, tj. legitymację studencką lub zaświadczenie pobrane ze strony KŚ.

- Chcemy w ten sposób zachęcać studentów do sprawdzenia transportu kolejowego w codziennej drodze na uczelnię. Mamy przy tym nadzieję, że testy wypadną na tyle pomyślnie, że przynajmniej część z żaków pozostanie z nami na kolejne miesiące i lata - powiedział Wojciech Dinges, prezes Kolei Śląskich.

Po raz pierwszy Koleje Śląskie zaproponowały studentom taką ofertę przed rokiem. Wówczas skorzystało z niej ponad 3000 osób. Przewoźnik za ten pomysł został nagrodzony Laurem Studenckim w kategorii "Organizacja Przyjazna Studentom".

Oferta KŚ może zainteresować studentów z Bytomia studiujących w Katowicach np. na Uniwersytetach Śląskim, Ekonomicznym, Medycznym, Akademii Wychowania Fizycznego i innych uczelniach. Pociągi z Bytomia dojeżdżają do Katowic w czasie 23 minut, co czyni je najszybszym środkiem komunikacji zbiorowej w tej relacji.

Zobacz też:
Reklama:


bytomski logo pelen kolor betanajpopularniejszy serwis internetowy w mieście, posiadający największe forum dyskusyjne, a także kalendarium imprez, ogłoszenia drobne i wiele innych.