LifeStyle

Odsłoniły ciało dla koleżanki


Członkinie Miechowickiej Grupy Biegowej wzięły udział w zmysłowej sesji zdjęciowej, aby pomóc chorej koleżance. W rezultacie powstał wyjątkowy kalendarz, za pomocą którego MGB zamierza zebrać pieniądze na rehabilitację i leczenie Danuty Macioł.

Reklama

Miechowicka Grupa Biegowa to prężnie działające stowarzyszenie istniejące już od czterech lat. Jak sama nazwa wskazuje, jego działalność szczególnie skupia się na propagowaniu biegania, ale też na promowaniu zdrowego stylu życia i aktywności fizycznej. Jego członkowie biorą udział w wielu zawodach biegowych na terenie całego kraju, prowadzą treningi biegowe i organizują takie imprezy, jak np. Miechowicki Bieg Świetlików, czy Cross Miechowickiej Ostoi Leśnej.

Teraz Miechowicka Grupa Biegowa daje się poznać z nieco innej strony. W designerskich wnętrzach apartamentów Starej Piekarni w Miechowicach 17 kobiet zapozowało przed obiektywem aparatu Magdy Burek, fotografki związanej ze stowarzyszeniem. Biegaczki, które zwykle możemy zobaczyć w sportowych strojach pokazały na sesji trochę więcej swojego ciała. Ze zdjęć powstanie zmysłowy kalendarz "Inspiracje 2019".

Kalendarz zostanie zaprezentowany w najbliższy piątek, 30 listopada o godzinie 9:00 w restauracji Stara Piekarnia przy ul. Reptowskiej 4. Na miejscu będzie można go nabyć w cenie 50 zł za sztukę. Całość zebranych środków zostanie przeznaczona na leczenie i rehabilitację Danuty Macioł.

Danuta Macioł jest znana mieszkańcom Miechowic jako uśmiechnięta i pomocna pani a apteki. Niestety trzy lata temu kobieta zachorowała na autoimmunologiczne zapalenia skórno-mięśniowe. Choroba zaatakowała mięśnie, czego następstwem był problem z poruszaniem się, wstawaniem, zwykłymi czynnościami dnia codziennego. Choroba ma bardzo agresywny przebieg - zaatakowała i zniszczyła również płuca. Obecnie konieczna jest tlenoterapia przez 18 godzin dziennie oraz intensywna rehabilitacja. Więcej informacji o tym, jak pomóc chorej pani Danucie można znaleźć na stronie fundacji Avalon.

Kalendarz "Inspiracje 2019" będzie można nabyć również w wyznaczonych punktach na terenie Bytomia oraz podczas biegowych spotkań Miechowickiej Grupy Biegowej.

Zobacz też:
Reklama:


bytomski logo pelen kolor betanajpopularniejszy serwis internetowy w mieście, posiadający największe forum dyskusyjne, a także kalendarium imprez, ogłoszenia drobne i wiele innych.