LifeStyle

I ty możesz zostać motorniczym. Darmowy kurs dla każdego


Tramwaje Śląskie często narzekają na brak motorniczych. To zdeterminowało władze spółki do wprowadzenia rewolucyjnej zmiany. Teraz kurs warty 6,2 tys. zł jest darmowy dla każdego.

Reklama

Ukończyłeś 21 lat, masz wykształcenie co najmniej zawodowe i nie byłeś karany? To jedyne warunki, które musi spełniać kandydat na motorniczego tramwaju. Potem wystarczy przejść kurs i zdać egzamin, aby móc wozić pasażerów po torach.

Do tej pory największą przeszkodą była cena kursu, który kosztował aż 6,2 tys. zł. To odstraszało wielu kandydatów. Spółka Tramwaje Śląskie zdecydowała się na zrezygnowanie z tej kwoty. Po stronie kursanta będą jedynie opłaty podatkowe, za egzamin państwowy oraz badania lekarskie. Kurs trwa około trzech miesięcy.

Przyszły motorniczy musi jednak podpisać ze spółką trzyletnią umowę. Po tym okresie nie będzie trzeba zwrócić kosztów kursu. - Przyjęliśmy zasadę, że po przepracowaniu 12 miesięcy zobowiązanie motorniczego zmniejsza się o 1/3, po kolejnym roku o drugą 1/3 i po 36 miesiącach zupełnie się zeruje. Mamy nadzieję, że nasza oferta spowoduje znaczący napływ chętnych do pracy w charakterze motorniczego - komentuje Jacek Kaminiorz, dyrektor eksploatacyjny spółki Tramwaje Śląskie S.A.

Każdy, kto ukończy kurs, szybko dostanie pracę. W naszym regionie obecnie brakuje 25 motorniczych, a ta liczba będzie wzrastać. Czasu zostało bardzo mało, bo aplikować można tylko do 18 stycznia. Wszelkie szczegóły znajdziesz TUTAJ.

Zobacz też:
Reklama:


bytomski logo pelen kolor betanajpopularniejszy serwis internetowy w mieście, posiadający największe forum dyskusyjne, a także kalendarium imprez, ogłoszenia drobne i wiele innych.