Listopad w Bytomskim Centrum Kultury. Kobieco i literacko. Sprawdźcie wydarzenia

Becek, czyli Bytomskie Centrum Kultury, zaprasza w listopadzie 2021 r. na dwa duże wydarzenia, czyli „Kobiecy Bytom” oraz Bytomską Jesień Literacką. Sprawdźcie szczegóły tych imprez.

Bytomskie Centrum Kultury zaprasza w listopadzie na wyjątkowe wydarzenia:

10. Jubileuszowa edycja KOBIECY BYTOM oraz XV BYTOMSKA JESIEŃ LITERACKA.

KOBIECY BYTOM

Serdecznie zapraszamy 20 listopada (sobota), o godzinie 17.00 na wyjątkową edycję wydarzenia, które organizujemy wyłącznie dla kobiet. Wspólnie spędzony czas podczas dobrej rozrywki będzie niezastąpioną atrakcją. Dlatego prosimy Was Drogie Panie, żeby przyjść w towarzystwie swoich przyjaciółek, znajomych czy mam.
W programie:

- iluzjonista Konrad Mościński
- niecodzienny pokaz mody
- fotobudka z czerwonym dywanem
- konkursy z nagrodami
- wyroby rękodzieła artystycznego
oraz.. dla każdej Pani drobny upominek!

Kobiecy Bytom

Prowadzący: Marlena Grzymkiewicz oraz Adam Nowak

Każdy Kobiecy Bytom kończy projekcja filmowa. Tym razem o godzinie 18.30 zaprezentujemy premierowo polski film obyczajowy "Bo we mnie jest seks”. Film w sposób zabawny opowiada o Kalinie Jędrusik, zjawiskowej aktorce i piosenkarce. Historia naczelnej skandalistki i seksbomby PRL, polska Marilyn Monroe. W filmie występują: Maria Dębska (Złote Lwy - najlepsza pierwszoplanowa rola kobieca), Leszek Lichota, Krzysztof Zalewski, Borys Szyc.

Bilety w cenie: do 12.11 - 29 zł, od 13.11 – 49 zł do zakupu w kasie Bytomskiego Centrum Kultury oraz na stronie www.becek.pl /zakładka KUP BILET.

BYTOMSKA JESIEŃ LITERACKA

Drodzy miłośnicy literatury, żywego słowa, muzyki, właśnie dla Was przygotowujemy kolejną edycję wydarzenia, które w 2021 roku odbędzie się w dniach od 23-28 listopada.

W programie:

23.11.; godz.17:00

IX Ogólnopolski Konkurs Pieśni i Piosenki Patriotycznej pod patronatem Prezydenta Miasta Bytomia

25.11.; godz.18.00

Instytut Mikołowski w Bytomiu – „Mokre szwy” – spotkanie poświęcone Arkadiuszowi Kremzie (1975-2020)

26.11.; godz.17:00 (Pałac Tiele-Wincklerów)

XXV Turniej Jednego Wiersza im. Stanisława Horaka - konkurs otwarty dla autorów wierszy.

28.11.; godz.18.00 - Finał XV Bytomskiej Jesieni Literackiej

Czyżykiewicz

- koncert laureatów XXX ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Poetyckiej ”Kwiaty na kamieniach” z towarzyszeniem orkiestry Power of Winds Koncertowa Orkiestra Dęta pod dyrekcją Klaudiusza Jani.
- recital piosenki artystycznej w wykonaniu Mirka i Magdaleny Czyżykiewicz.

Płyta "PIANO" małżeństwa Czyżykiewicz ukazała się w czerwcu bieżącego roku. Płyta z ich autorską muzyką do słów znanych poetów jest o emocjach, miłości i relacjach. Refleksyjna i klimatyczna, a jednocześnie z typowym "zadziorem" nie tylko za sprawą gitary elektrycznej Magdy, ale przede wszystkim dzięki szczególnemu brzmieniu głosu Mirka. Będzie to wyjątkowa forma połączenia twórczości Mirka i Magdaleny.

Posłuchajcie:

Bilety w cenie 35 zł dostępne w kasie BECEK Bytomskie Centrum Kultury oraz na stronie www.becek.pl / zakładka KUP BILET.

Serdecznie zapraszamy.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon