Lodowisko znowu tętni życiem. Hokeiści i hokeistki grają jak z nut

Seniorskie rozgrywki w hokeju na lodzie wystartowały na dobre, a Polonia Bytom już pokazuje, że znowu ma chrapkę na dwa tytuły.

D4 N6119 kopia

Zakończenie modernizacji lodowiska przy ul. Pułaskiego to jedno z największych wydarzeń ostatnich lat w kwestii bytomskiej infrastruktury sportowej. Od otwarcia nowej "Stodoły" dużo się w niej dzieje, ale wszyscy przede wszystkim czekali na moment, kiedy znowu będą tam grać nasze hokejowe zespoły.

Polonia Bytom niepokonana

Jako pierwsze tego zaszczytu dostąpiły panie. Kobieca drużyna Polonii Bytom już tydzień temu miała okazję zasmakować gry przed własną publicznością. Kto przyszedł, z pewnością nie żałował, bo nasze hokeistki rozbiły Atomówki GKS Tychy aż 11:0. Dzień wcześniej na wyjeździe z kolei rozgromiły Kojotki Naprzód Janów 17:2 i po dwóch kolejkach są liderkami PLHK.

Grają także panowie, którzy drugi sezon z rzędu występują w Młodzieżowej Hokej Lidze. Sezon zaczęli od dwóch wyjazdów i najpierw gładko pokonali Cracovię 7:2, a potem popisali się w starciu z Unią Oświęcim, z którą wygrali aż 13:1.

W miniony weekend przyszedł czas na długo wyczekiwane starcia we własnym lodowisku. Szczególnie sobotnie spotkanie cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem kibiców. Gracze Polonii nie zawiedli, bo wygrali z Niedźwiadkami Sanok 5:1. W niedzielę zwycięstwo było jeszcze bardziej okazałe, gdyż bytomianie pokonali Podhale Nowy Targ 9:2.

Jak wyglądają plany hokeistów i hokeistek na najbliższe dni? Panowie w sobotę 18 września zagrają w Bytomiu z zespołem Opole HK. Panie tego samego dnia podejmą Stoczniowiec Gdańsk, a w niedzielę także na własnym terenie zmierzą się z Kozicami Poznań.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon