Lokal z nielegalnymi automatami do gier w Bytomiu zlikwidowany

Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej zlikwidowali działający w centrum Bytomia lokal z nielegalnymi automatami do gier hazardowych. Zabezpieczyli nie tylko automaty, ale również gotówkę. - Za posiadanie nielegalnych automatów grożą kary pieniężne w wysokości 100 tys. złotych od jednego urządzenia - przestrzega nadkom. Grażyna Kmiecik.

KAS
Lokal z nielegalnymi automatami do gier w Bytomiu

Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej namierzyli w centrum Bytomia punkt, w którym kwitł nielegalny hazard. Podczas obserwacji zauważyli, że lokal jest pilnie strzeżony, a do środka mogą wejść jedynie zaufani klienci.

- Aby wejść do środka funkcjonariusze KAS wykorzystali moment, gdy do lokalu wchodził jeden z graczy - tłumaczy nadkom. Grażyna Kmiecik z Izby Administracji Skarbowej w Katowicach.

Magazyn KAS

Może Cię zainteresować:

Tony tytoniu, tysiące maszyn do gry i skóry wilków. Widzieliśmy tajemnicze zakamarki magazynów skarbówki

Autor: Patryk Osadnik

25/06/2022

Okazało się, że wewnątrz działa siedem nielegalnych automatów do gier, które wraz z gotówką, przeznaczoną najprawdopodobniej na wypłatę wygranych, zostały zabezpieczone przez mundurowych.

- Postępowanie w sprawie nielegalnego procederu poprowadzą funkcjonariusze Urzędu Celno-Skarbowego w Katowicach. Za posiadanie nielegalnych automatów grożą kary pieniężne w wysokości 100 tys. złotych od jednego urządzenia. Taką karę pieniężną może ponieść nie tylko właściciel nielegalnych automatów, ale także osoba, która wydzierżawia lub wynajmuje lokal - wyjaśnia nadkom. Grażyna Kmiecik.

Dodatkowo organizatorom nielegalnych gier hazardowych grozi grzywna oraz kara pozbawienia wolności do lat trzech.

Od początku roku funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej z województwa śląskiego przejęli ponad sto nielegalnych automatów do gier hazardowych.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon