Lubisz Bytom i lubisz robić zdjęcia? To akcja dla Ciebie

Wystarczy wejść na facebookowe grupy, aby przekonać się, jak wielu ludzi fascynuje nieoczywista uroda Bytomia. Można tam znaleźć mnóstwo wspaniałych fotografii wykonanych nie tylko przez fotografów, ale też amatorów. Muzeum Górnośląskie zachęca do wspólnej akcji.

arch. Muzeum Górnośląskiego
Rytm miasta

Jak przypominają muzealnicy, fotografia towarzyszy dziejom Bytomia już od drugiej połowy XIX wieku. Muzeum Górnośląskie nieustannie gromadzi kolejne zdjęcia wykonane w naszym mieście. Wiele z nich można podziwiać na przeróżnych wystawach organizowanych w gmachach przy placu Sobieskiego, czy przy ulicy Korfantego, dzięki czemu każdy może przekonać się, jak wyglądało życie na Śląsku na przestrzeni lat.

Z okazji jubileuszu 770-lecia Bytomia Muzeum Górnośląskie zachęca dorosłych fotografów amatorów do wspólnego projektu. W ramach konkursu "Rytm Miasta" uczestnicy mogą zgłosić maksymalnie 5 wykonanych przez siebie zdjęć w 5 kategoriach:

  • Pejzaż
  • Codzienność
  • Dziedzictwo
  • Sytuacja
  • Industria

Zgłoszenia można składać zarówno w pojedynczych kategoriach, jak i we wszystkich na raz, bądź kilku dowolnie wybranych. Fotografie będą zbierane do 20 kwietnia 2024 r. pod adresem konkursfoto@muzeum.bytom.pl.

Jury, w skład którego wejdą profesjonalni fotografowie, wyłoni 15 zdjęć. Posłużą one do stworzenia wystawy "Rytm miasta", jaka zostanie zorganizowana w Muzeum Górnośląskim w połowie maja. Ponadto zdjęcia trafią do publikacji towarzyszącej ekspozycji.

Co ciekawe osoby zwiedzające ekspozycję będą mogły do grudnia oddawać głosy na poszczególne zdjęcia. Autorzy trzech prac, które uzyskają najwięcej głosów dostaną nagrody podczas uroczystego finisażu wystawy. Więcej informacji o konkursie można znaleźć na stronie internetowej Muzeum Górnośląskiego.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon