Łukaszewski: Bytomski klub tenisowy KS Górnik jednym z najlepszych w Polsce. Rozmowa wideo

Bytom tenisem ziemnym stoi. Rozmawiamy o tym sporcie z Dariuszem Łukaszewskim, dyrektorem klubu tenisowego KS Górnik i wiceprezesem Polskiego Związku Tenisowego.

Tymoteusz Staniek/bytomski.pl
Dariusz Łukaszewski

Polski tenis ziemny przeżywa ostatnio wielkie chwile. Iga Świątek i Hubert Hurkacz rozsławiają nasz kraj jako tenisiści. Co ciekawe, silny ośrodek tenisowy jest w Bytomiu. W naszym mieście ćwiczą jedni z najlepszych w Polsce tenisistów.

- Od wielu lat kibicuję i obserwuję karierę Igi Świątek i Huberta Hurkacza. Niezwykle cieszą mnie ich sukcesy - mówi Dariusz Łukaszewski, dyrektor klubu tenisowego KS Górnik w Bytomiu i wiceprezes Polskiego Związku Tenisowego. - Iga grała w Bytomiu wielokrotnie na turniejach, oczywiście w turniejach młodzieżowych - dodaje.

W Bytomiu od 2020 r. odbywa się prestiżowa, najważniejsza w świecie profesjonalnego tenisa impreza - Mistrzostwa Polski w Tenisie Ziemnym. KS Górnik Bytom otrzymał tę imprezę na 3 lata. Pula nagród w konkursie z roku na rok się zwiększa.

- Staraliśmy się o Mistrzostwa Polski. By to było możliwe, konieczna jest odpowiednia infrastruktura. Wyremontowaliśmy trybunę i otwarte korty. Halę mieliśmy już wcześniej gotową, więc w razie niepogody można łatwo przenieść zawody pod dach - tłumaczy

W KS Górnik jest ponad 100 zawodników, około 40-50 jeździ na zawody, około 15 osób to dorośli zawodowcy. Tenis w Bytomiu uprawia około 170 osób. Do tego dochodzą amatorzy, ich jest drugie tyle.

- Marka Górnika Bytom udało się tak wywindować, że ściągamy na Śląsku każdego dobrego zawodnika. Nie musimy jeździć i szukać zawodników, tylko oni sami do nas się zgłaszają. Pomaga nam też Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Bytomiu, w której tenis ziemny jest jedną z dyscyplin - mówi Dariusz Łukaszewski.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Weronika Falkowska zwyciężyła Narodowe Mistrzostwa Polski w Tenisie

Zawodniczka Górnika Bytom zwyciężyła w Mistrzostwach Polski

Dariusz Łukaszewski prezes PZT

Dariusz Łukaszewski z Górnika Bytom nowym prezesem PZT

Byt podolak skarpa

Bytomski sport to nie tylko piłka nożna!

Bytomski4 1386753389

Tenisiści z Górnika bezkonkurencyjni

Michal probierz

Probierz: Na pierwszym treningu w Bytomiu płakałem za bramką

Polonia stal brzeg sparing

Dwa sparingi i trzy transfery. Dzieje się w Polonii Bytom

316266244 518011267032334 3805925341790432688 n

Polonia kończy rok zwycięstwem. Wiosna będzie arcyciekawa