Magiczny weekend atrakcji w Bytomskim Centrum Kultury.

W sobotę 3 grudnia, Mikołaj wraz ze swoimi pomocnikami zapukają w BECEKowe drzwi. Od 15.15 zapraszamy rodziców wraz z dziećmi na świąteczne animacje.

Magiczny weekend atrakcji w Bytomskim Centrum Kultury.

Będą na Was czekać, śnieżki, świąteczna muzyka i taniec, a także mnóstwo śmiechu i radości. Zaraz po tym o godzinie 16.00 na scenie pojawi się Teatr Lufcik na Korbkę z bajką „O pewnym Utopcu, który nie lubił śniegu”, czyli luźną adaptacją słynnej „Opowieści wigilijnej” w śląskim klimacie. Głównym bohaterem będzie Utopiec – jedna z postaci pojawiających się w śląskich legendach, który, podobnie jak Scrooge, nie lubi zimy i świąt. Poza tym, najmłodszych odwiedzi Meluzynka. Po spektaklu o godz. 17.00 dla chętnych spotkanie ze św. Mikołajem, który przekaże najmłodszym wcześniej dostarczone przez „elfy” (czyli rodziców) prezenty.

Magiczny weekend atrakcji w Bytomskim Centrum Kultury.

Dzień później w niedzielę 4 grudnia odbędzie się BECEKowo – Baśkowa Barbórka, czyli pierwsze Imieniny u BAŚKI – Becekowej Autorskiej Świetlicy Kobiecej Aktywności, zapraszamy do wspólnego świętowania uczestnicząc w warsztatach, spotkaniach, a także wyjątkowym koncercie. Od 11.00 do 17.00 uczestniczki będą miały okazję stworzyć wianki lub stroiki, własne świeczki z wosku pszczelego, świąteczne kartki pop up box i ozdoby z masy solnej. Aktywniejsze BAŚKI będą mogły poruszać się podczas zajęć „Wolność ekspresji” oraz zajęć dramy jako arteterapii. Pomiędzy warsztatami spotkamy się m.in. z profesjonalną stylistką oraz projektantką wnętrz. W tym dniu w przestrzeni BECEKu zagości cudowna wystawa #Zobaczwięcej, czyli sesja zdjęciowa, w której bohaterkami są chore na raka kobiety z 12 miast Polski. Na zakończenie tego wyjątkowego dnia o godz. 17.00, odbędzie się koncert Barbary Lubos „Świat w obłokach”, na którego repertuar składają się piosenki Agnieszki Osieckiej, Marka Grechuty i Jacka Kaczmarskiego. Z artystką wystąpi pianista, Adam Snopek.

Magiczny weekend atrakcji w Bytomskim Centrum Kultury.

Szczegóły wydarzeń znajdą Państwo na stronie www.becek.pl, tak samo jak bilety które również można zakupić w kasie BECEKu.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon