Maja i Leon - takie imiona bytomianie najczęściej nadają swoim dzieciom

Urząd Stanu Cywilnego w Bytomiu podsumował 2021 rok. Wśród najczęściej wybieranych imion dla dzieci były: Maja, Zuzanna i Leon. A jak wyglądały inne statystyki?

Luma Pimentel / Unsplash
dziecięce stópki

W minionym roku w naszym mieście urodziło się 1052 maluchów. Niestety dzietność w Bytomiu cały czas spada. To był kolejny rok, kiedy na świat przyszło mniej dzieci, niż rok wcześniej.

Z kolei USC zarejestrował więcej zgonów - o 168 więcej w porównaniu do 2020 roku. Łącznie przez ostatnie 12 miesięcy zmarły w Bytomiu 2561 osoby. Demografia od dawna nam nie sprzyja, co ma odbicie w liczbie zameldowanych mieszkańców. Na koniec grudnia populacja Bytomia wynosiła już tylko 137 590 osób.

Można natomiast cieszyć się z rosnącej liczby małżeństw. W zeszłym roku zawarto ich aż 552, z czego zdecydowaną większość stanowiły śluby cywilne, a tylko 198 ślubów udzielono w kościele. Co ciekawe powoli rośnie liczba par, które decydują się powiedzieć sobie tak poza siedzibą USC. Z tej możliwości skorzystało 19 par.

Zwykle śluby cywilne są udzielane przez kierownika USC, który czyni to z upoważnienia prezydenta. Czasem jednak Mariusz Wołosz osobiście uczestniczy w ceremonii zaślubin. W 2021 roku prezydent Bytomia przypieczętował słowa przysięgi małżeńskiej trzem młodym parom.

W ubiegłym roku aż 95 par obchodziło złoty jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego. Wszystkim szczęśliwym małżonkom gratulujemy!

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon