Mało remontów torowisk? To Tramwaje Śląskie wyremontują kolejne...

Bytom przeżywa właśnie kumulację inwestycji w infrastrukturę tramwajową w obrębie Śródmieścia. W ostatnich dniach ogłoszono, że pracami zostanie objęty dodatkowy odcinek, aby kompleksowo zmodernizować tutejsze linie.

Aktualnie Tramwaje Śląskie prowadzą w Śródmieściu równolegle dwie inwestycje: przebudowę torowisk na ulicach Piekarskiej i Sądowej oraz modernizację linii do zajezdni Stroszek. Oba przedsięwzięcia się ze sobą łączą w rejonie skrzyżowania ul. Sądowej i Powstańców Warszawskich. Dzięki temu cały ciąg z centrum do Suchej Góry zostanie odnowiony, lecz to jednak swoje kosztuje, bowiem na realizację tych zadań zostanie wydanych w sumie 137,5 mln zł. Zgodnie z zawartymi umowami obydwie inwestycje mają zakończyć się latem 2023 roku. Prace na ul. Piekarskiej i Sądowej wykonuje firma Eurovia Polska S.A., natomiast za modernizację linii do zajezdni Stroszek realizuje konsorcjum firm Contraxim Sp. z o.o. z Zielonej Góry i PPHU Dabud Sp. z o.o. z Chorzowa.

- Postęp prac na placach budowy jest widoczny gołym okiem. Widać to zwłaszcza na odcinku ul. Sądowej oraz w rejonie Urzędu Miejskiego w Bytomiu - mówi Michał Bieda, zastępca prezydenta Bytomia.

Tymczasem Tramwaje Śląskie postanowiły rozszerzyć zakres inwestycji o dodatkowy, 140-metrowy odcinek torowiska wzdłuż ulicy Powstańców Warszawskich od łuku na skrzyżowaniu z ul. Moniuszki do rozjazdu na ul. Sądowej. Roboty będą obejmować m.in.: wymianę całości podbudowy torowiska, wykonanie rusztu torowego na podkładach strunobetonowych (a na przejazdach z zastosowaniem płyt betonowych) z bezstykowym połączeniem szyn i sprężystym przytwierdzeniem ich do podkładów, a także podbicie torowiska oraz szlifowanie korekcyjne szyn.

Ta część inwestycji ma zakończyć się szybciej, bo jeszcze w tym roku. Koszt modernizacji tego odcinka wyniesie 764 tys. zł, a spółka pokryje go z własnych środków.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Tramwaj 38 zeromskiego

Zabytkowy wagon będzie jeździć po odnowionej Piekarskiej

Bytom Stroszek

Wracają tramwaje na Stroszek i Dymitrow

Bytom ul. Katowicka

Wezwano wykonawcę do naprawy nawierzchni na ul. Katowickiej

Przejazd tramwajowy przez ul. Tarnogorską

Nawet 100 milionów za remont torów do Stroszka

Piekarska po poludniu

Piekarska będzie droższa

Układanie murawy syntetycznej na nowym boisku Polonii Bytom

Mamy jesień, a na nowym boisku Polonii zapanowała... wiosna!

Modernizacja Szkoły Podstawowej Specjalne nr 2 w Bytomiu

Placówka oświaty w Bytomiu przejdzie modernizację