Małżeństwo z Bytomia podejrzane o organizowanie prostytucji i czerpanie z niej korzyści materialnych

Para z Bytomia, 51-letni mężczyzna i 43-letnia kobieta, od wielu lat, zdaniem śledczych z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, zajmowała się organizowaniem prostytucji i czerpaniem z niego korzyści materialnych. Przyszła kryska na matyska. Policja wkroczyła do kilku agencji towarzyskich w woj. śląskim i aresztowała bytomian zajmujących się seksbiznesem.

Kryminalni z Zespołu do walki z Handlem Ludźmi Komendy Wojewódzkiej w Katowicach równocześnie weszli do kilku agencji towarzyskich na terenie woj. śląskiego i zatrzymali małżeństwo z Bytomia podejrzane o organizowanie prostytucji i czerpaniem z niego korzyści materialnych.

Małżeństwo z Bytomia zajmowało się sutenerstwem

Sprawą małżeństwa z Bytomia, które organizowało i czerpało korzyści materialne z prostytucji innych osób zajęli się policjanci z Zespołu do walki z Handlem Ludźmi Wydziału Kryminalnego KWP w Katowicach. Postępowanie w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa Gliwice Wschód. Kryminalni zgromadzili obszerny materiał dowodowy, który potwierdził podejrzenia śledczych.

Kolejnym krokiem było wkroczenie policjantów (równocześnie) do kilku agencji towarzyskich na terenie województwa śląskiego, głównie w Bytomiu i Gliwicach oraz dokonali zatrzymania małżeństwa, co do którego mieli uzasadnione podejrzenia o organizację prostytucji.

51-latek został zatrzymany w miejscu zamieszkania, a jego żona w jednej z agencji towarzyskich w Bytomiu. W trakcie przeszukań stróże prawa zabezpieczyli m.in.:

  • zapiski z rozliczeniami seksbiznesu,
  • telefony komórkowe,
  • karty SIM,
  • nośniki pamięci,
  • komputery.

Podejrzanym grozi do 7,5 roku więzienia

Jak ustalili kryminalni, sutenerzy z Bytomia swoją działalność prowadzili co najmniej od 8 lat. Zajmowali się organizowaniem miejsc świadczenia usług seksualnych i sesji fotograficznych, zamieszczaniem ogłoszeń na różnego rodzaju portalach erotycznych oraz zapewnianiem numerów telefonicznych dla swoich podopiecznych. Dla małżeństwa pracowało co najmniej kilkanaście prostytutek, które werbowali dzięki swojemu bogatemu doświadczeniu oraz za pośrednictwem ogłoszeń na portalach o charakterze erotycznym.

Zatrzymani zostali doprowadzeni do Prokuratura Rejonowa Gliwice Wschód, gdzie usłyszeli zarzuty związane z organizowaniem, ułatwianiem i czerpaniem korzyści majątkowej z prostytucji innych osób, z czego uczynili sobie stałe źródło dochodu. 51-latek najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie, a jego żona została objęta policyjnym dozorem. Grozi im do 7,5 roku więzienia.

Amfetamina

Może Cię zainteresować:

Bytomianka ukrywała znaczne ilości narkotyków. Znaleziono u niej prawie 80 gramów amfetaminy

Autor: Redakcja Bytomski

01/08/2023

Dorota kubis

Może Cię zainteresować:

Chciał odebrać sobie życie. Odwiodła go od tego strażniczka miejska z Bytomia

Autor: Redakcja Bytomski

26/07/2023

Bytomian probowal wprowadzic nowe substancje psychoaktywne

Może Cię zainteresować:

Innowator narkotykowy z Bytomia. Próbował wprowadzić do obrotu nowe substancje psychoaktywne

Autor: Redakcja Bytomski

26/07/2023

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon